Jon Mikiveri juhtimisel alustab R2-s vabameelne saatesari ({{commentsTotal}})

Jon Mikiver
Jon Mikiver Autor: Raadio 2

Täna alustab Raadio 2 eetris värske saatesari, mis pakub nii vabameelseid sketše, põnevat improvisatsiooni kui ka muhedaid mänge.

""Jon Mikiver Show" on vabameelne raadiosaade, mis hakkab murdma reedese päeva selgroogu. Mängud ja sketšid roteerivad igas saates. Ükski külaline ei tule saatesse niisama pelgalt juttu rääkima, vaid pannakse alati proovile," selgitas saate olemust saatejuht Jon Mikiver.

Iga saade algab muusikalise sissejuhatusega, kus pannakse näpp kaardile ning vaadatakse, mis on loosiks langenud riigis hetkel kohaliku raadioedetabeli tipp. Sketšides aga osalevad nii kuulajad kui ka saatekülalised. Nii näiteks võib toimuda "lünkade täitmine", kus saatejuht võtab mõnest Eesti sarjast ühe stseeni teksti ning eemaldab teatud märksõnad. Külaline pakub lünkade täitmiseks absurdseid sõnu ning hiljem kantakse stseen ette.

Samuti võib eetris oodata kuulajamängu, kus lapsed kirjeldavad absurdseid või lihtlabaseid asju ning sündmusi ja kuulajad saavad võimaluse arvata, millest jutt käib. Lisaks kõlab saate viimase lauluna kõige viimane lugu, mis on selleks hetkeks Raadio 2 toimetusse saadetud.

Saatesari alustab reedese "KalendeR2" asemel, mis sellest aastast enam ei jätku. "Oleme otsustanud KalendeR2 igaveseks riiulisse teiste saadete kõrvale panna, kusjuures meid pannakse seal Märt Rannamäe show ja saate "Must Mesi" vahele," teatas saatemeeskond sotsiaalmeedias.

Meeleolukas "Jon Mikiveri Show" alustab Raadio 2 eetris täna pärast kella 15.00 uudiseid.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.