Lavajuubelit tähistav Genka naljakast seigast: tõeline piin oli laval olla ({{commentsTotal}})

Genka ehk Henry Kõrvits
Genka ehk Henry Kõrvits Autor: Postimees/Scanpix

20 aastat Eesti lavalaudadel olnud Genka ehk Henry Kõrvits meenutas humoorikat juhtumit muusikaüritusel Rujaleidja, kus ta pidi esitama laulu, mis veel samal hommikul valmis polnud.

Lugu oli Ruja legendaarne "Eile nägin ma Eestimaad", millele Genka rütmi pidi looma. Kontserdipäeva hommikuks polnud aga mingit tausta veel sündinud. "Ma jätsin selle asja nii viimasele minutile, et pühapäeval see kontsert toimus, laupäeva õhtul DJ Critikaliga pidime tausta tegema, aga midagi tuli ette," meenutas Genka Raadio 2 eetris.

Kontserdiga sama päeva hommikul said muusikud lõpuks valmis loo, mis praegu kuulates võib olla Genka hinnangul tõeline õudukas. "Mul muidugi ei jäänud sõnad pähe, ma läksin sinna esinema ja mul oli paber käes. Laulukaare all oli 20 000 inimest, mu käsi värises nii palju, et ma ei suutnud neid sõnu isegi maha lugeda," meenutas Genka, kelle sõnul oli tõeline piin laval olla.

Kuigi paljud inimesed kiitsid hiljem, et räppari esinemine oli väga äge, siis Ruja laulja Urmas Alenderi tütar oli hoopis teisel arvamusel. "Yoko Alender ütles, et ta ei ole nii õudset asja elu sees kuulnud kui see, mida mina lava peal tegin. Aga see oli siis kui räppi üldse ei tehtud, see oli 1990ndate lõpp," naeris Genka.

Lavajuubel

Praeguseks on Genkal selja taga juba tuhandeid kontserte erinevates koosseisudes ning lavajuubeli puhul avaldab mees oma muusika kogumikalbumi.

Muusik naeris, et saaks selliseid albumeid kokku vähemalt kolm tükki, kuid avaldab esialgu vaid ühe. "Selle koostamisega oli see, et ma ei olnud kunagi neid lugusid korraga järjest kuulnud," ütles Genka. "Ma ei tea, kas areng või taandareng, mingi progress on toimunud," tõdes Genka oma kogumikalbumit kirjeldades.

Mees lisas, et 20 aastat aastat laval on olnud tema jaoks kihvt periood. "Nii kui sa lavale astud ja rahvas möllu paneb, lööb adreka üles ja jälle on tore," tõdes Genka.

Alles hiljuti avaldas Genka A-Rühma kooseisus värske loo "Mingi kukk on mu BMWs" ning lubas, et bänd üllatab oma fänne varsti veel. "Selle loo ilmumisega ei ole asi lõppenud, lähiajal on päris huvitavaid asju välja koorumas," ütles Genka.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.