R2 Agenda USA-s | Tarmo Urb: taevas otsustas, et USA väärib Trumpi ({{commentsTotal}})

Tarmo urb
Tarmo urb Autor/allikas: PM/Scanpix

Los Angeleses elav Eestist pärit muusik ja ravitseja Tarmo Urb leiab, et Trumpi võit oli kindel algusest peale. Tema hinnangul muudab Trump järgmise kaheksa aasta jooksul Ühendriigid selliseks nagu see oli Reagani-ajastul, mil asjadest räägiti brutaalselt ja otsekoheselt.

"Minu jaoks on Trump selles suhtes õige, et ta ütleb "America first". Nüüd järgmised kaheksa aastat - mis sellisel juhul viga on," küsib R2 "Agendale" intervjuu andnud Tarmo Urb.

Tema sõnul on Trump esimene president peale Ronald Reagani, kes julgeb rääkida asjadest brutaalselt, lapselikult ja ausalt. "Meeldib sulle see või ei meeldi - see teda ei n***i. See mees teeb selle riigi korda ka, kui tal seda lastakse," leiab Urb.

Samas nendib ta, et ükski poliitik pole ideaalne ning kogu demokraatlik süsteem pole ideaalne. "Get real, Kesk-Ameerika osariikides, rajoonides, kus vanasti elati inimväärset elu, korjatakse nüüd pudeleid," selgitab Urb.

 

Eestist pärit ravitseja sõnul elavad USA-s lihtsat tööd tegevad inimesed täpselt sama elukvaliteediga nagu eestlased. "Lihtsalt kuna Eesti on valinud olla USA liberaalide liitlane, siis nüüd nad peavad ümber mõtlema nii kui nii, sest nad ajavad sama möla nagu needki inimesed (USA liberaalid - toim.). Kuid see on möla," ütleb Urb.

Tarmo Urbi arvates muudab Trump USA selliseks nagu Ühendriigid olid Reagani ajal. "Reagan ütles, et nad virutavad venelastele niimoodi sarvede vahele, et nad on põlvili maas. Ja ma ütlesin, et kui Reagan saab presidendiks, siis Eesti saab vabaks - Reagan sai presidendiks, Eesti sai vabaks," arutleb Urb.

Mees lisab, et pole Trumpi ega Clintoni pooldaja kunagi olnud. "Vaimud ütlesid esimesest päevast, et Trumpist tuleb president järgmiseks kaheksaks aastaks /.../ taevas on otsustanud, et USA väärib Trumpi," räägib Urb.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Saja aasta hittSaja aasta hitt
Raadio 2 otsib saja aasta hitti

Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.