R2 Agenda USA-s | Tarmo Urb: taevas otsustas, et USA väärib Trumpi ({{commentsTotal}})

Tarmo urb
Tarmo urb Autor: PM/Scanpix

Los Angeleses elav Eestist pärit muusik ja ravitseja Tarmo Urb leiab, et Trumpi võit oli kindel algusest peale. Tema hinnangul muudab Trump järgmise kaheksa aasta jooksul Ühendriigid selliseks nagu see oli Reagani-ajastul, mil asjadest räägiti brutaalselt ja otsekoheselt.

"Minu jaoks on Trump selles suhtes õige, et ta ütleb "America first". Nüüd järgmised kaheksa aastat - mis sellisel juhul viga on," küsib R2 "Agendale" intervjuu andnud Tarmo Urb.

Tema sõnul on Trump esimene president peale Ronald Reagani, kes julgeb rääkida asjadest brutaalselt, lapselikult ja ausalt. "Meeldib sulle see või ei meeldi - see teda ei n***i. See mees teeb selle riigi korda ka, kui tal seda lastakse," leiab Urb.

Samas nendib ta, et ükski poliitik pole ideaalne ning kogu demokraatlik süsteem pole ideaalne. "Get real, Kesk-Ameerika osariikides, rajoonides, kus vanasti elati inimväärset elu, korjatakse nüüd pudeleid," selgitab Urb.

 

Eestist pärit ravitseja sõnul elavad USA-s lihtsat tööd tegevad inimesed täpselt sama elukvaliteediga nagu eestlased. "Lihtsalt kuna Eesti on valinud olla USA liberaalide liitlane, siis nüüd nad peavad ümber mõtlema nii kui nii, sest nad ajavad sama möla nagu needki inimesed (USA liberaalid - toim.). Kuid see on möla," ütleb Urb.

Tarmo Urbi arvates muudab Trump USA selliseks nagu Ühendriigid olid Reagani ajal. "Reagan ütles, et nad virutavad venelastele niimoodi sarvede vahele, et nad on põlvili maas. Ja ma ütlesin, et kui Reagan saab presidendiks, siis Eesti saab vabaks - Reagan sai presidendiks, Eesti sai vabaks," arutleb Urb.

Mees lisab, et pole Trumpi ega Clintoni pooldaja kunagi olnud. "Vaimud ütlesid esimesest päevast, et Trumpist tuleb president järgmiseks kaheksaks aastaks /.../ taevas on otsustanud, et USA väärib Trumpi," räägib Urb.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.