Agenda USA-s: Maria Minerva jagab kogemusi Trumpi-vastastes protestidest LA-s ({{commentsTotal}})

Agenda saab Los Angeleses kokku Maria Juurega, kes on muusikuna tuntud eelkõige Maria Minerva nime all. Lisaks muusiku ja kunstniku elukutsele on Maria maailmaparandaja ja aktivist, mistõttu võttis ta sel aastal osa ka LA-s toimunud Trumpi-vastastest meeleavaldustest.

Maria tunnistab, et protestidel oli tore, kuna LA-s on raske nii palju inimesi korraga tänavale saada. "Inimesed hoiavad enamasti omaette, sõidavad oma autodega ja elavad oma elu siin vaikselt. See pole koht, kus iga päev toimuksid tohutud protestid nagu Itaalias või Prantsusmaal," kirjeldab Maria.

Samas kestsid rahvarohked Trumpi-vastased meeleavaldused California osariigi suurimas linnas viis päeva järest. "Seal oli nii armas, sest seal olid vanad, noored, mustad, valged, latiinod ja indiaanlased - kõik olid koos ning see oli väga ülendav ja sõbralik ka," märgib Maria.

Trumpi ametist kukkumine oleks halb

Donald Trumpi puhul on tema kohtuasjade tõttu räägitud ka presidendi ametist tagasikutsumise võimalusest, kuid Maria Juure sõnul oleks see kõige halvem variant, kuna sellisel juhul saaks ametisse Trumpi asepresident Mike Pence.

"Mike Pence on jumalasulane ehk korrumpeerunud abordivastane tegelane ja teda ma tahaks veel vähem presidendina näha," tõdeb Maria. "Ma arvan, et nendest protestidest muutub nii palju, et inimesed saavad aru vajadusest osaleda poliitikas ükskõik mis tasandil," lisab ta.

Maria sõnul on tähtis osaleda ka kõikidel valimistel. Ameeriklased jätavad tema sõnul tihti kahe silma vahele vahevalimised ning tegelikult aktiviseerutakse ainult presidendivalmimiste ajal.

Trumpi ainuvõimu ei tule

Kuigi Maria Juur arvab, et päris ühemehevalitsust USA ei kehtestata, siis tõdeb ta, et kõik tähtsamad riigiinstitutsioonid on hetkel vabariiklaste käes.

"See tähendab, et domineeriv jõud on konservatiivne ja tagurlik jõud, kes saavad läbi viia otsuseid vaikselt demokraatlikus korras, mis on neile sobivad ning on seotud suurte tööstuste lobby'ga," räägib Maria, kes lisab, et negatiivsema suuna võivad võtta just keskkonnaprobleemidega seotud otsused.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.