Vikerraadio ja Raadio 2 pidasid otse-eetris maha pingelise lahingu ({{commentsTotal}})

Veel täna saab anda hääle Raadio 2 Aastahiti valimisel ja sel puhul oli hommikul Vikerraadio eetris põnev viktoriin seniste võitjate kohta.

"Vikerhommikus" võtsid mõõtu Margus Kamlat Raadio 2-st ja Helle Rudi Vikerraadiost ning võistlejad pidid ära arvama aastahiti senised võitjad laulusõnade järgi.

Võistlusel kõlasid lood "Ühega Miljoneist", "Meil on aega veel" ja "Juulikuu Lumi" ning viktoriini võitjaks tuli Vikerraado vaid poole punktiga. "22 aastat on aastahitti tehtud ja mina, kes ma olen olnud selle sees üheksa aastat, põrusin päris korralikult," tõdes Kamlat.

Kõikide aastate aastahiti võitjad on üleval hääletuse kodulehel. "Tavaliselt on seal väga palju neid laule, mida Raadio 2 üldse ei mängi, aga on väga põnev näha, mis pilt antud aastal domineerib. Kui tabeleid ka tagantjärele vaadata, siis on võimalik vaadata mustrit, millised lood ja muusikastiil mingil aastal tooni on andnud," selgitas Kamlat.

Ta lisas, et R2 Aastahitt on jaamadeülene küsitlus, mis näitab hästi eestlase muusikaeelistusi. "Seda peetakse siiamaani oluliseks küsitluseks, kuna see on ainuke, kus rahvas saab muusika poole pealt kaasa rääkida, konkureerivat küsitlust ei ole veel kõrvale tulnud. See traditsioon on olnud 22 aastat, sel aastal on 23.," rääkis Kamlat.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Saja aasta hittSaja aasta hitt
Raadio 2 otsib saja aasta hitti

Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.