Vikerraadio ja Raadio 2 pidasid otse-eetris maha pingelise lahingu ({{commentsTotal}})

Veel täna saab anda hääle Raadio 2 Aastahiti valimisel ja sel puhul oli hommikul Vikerraadio eetris põnev viktoriin seniste võitjate kohta.

"Vikerhommikus" võtsid mõõtu Margus Kamlat Raadio 2-st ja Helle Rudi Vikerraadiost ning võistlejad pidid ära arvama aastahiti senised võitjad laulusõnade järgi.

Võistlusel kõlasid lood "Ühega Miljoneist", "Meil on aega veel" ja "Juulikuu Lumi" ning viktoriini võitjaks tuli Vikerraado vaid poole punktiga. "22 aastat on aastahitti tehtud ja mina, kes ma olen olnud selle sees üheksa aastat, põrusin päris korralikult," tõdes Kamlat.

Kõikide aastate aastahiti võitjad on üleval hääletuse kodulehel. "Tavaliselt on seal väga palju neid laule, mida Raadio 2 üldse ei mängi, aga on väga põnev näha, mis pilt antud aastal domineerib. Kui tabeleid ka tagantjärele vaadata, siis on võimalik vaadata mustrit, millised lood ja muusikastiil mingil aastal tooni on andnud," selgitas Kamlat.

Ta lisas, et R2 Aastahitt on jaamadeülene küsitlus, mis näitab hästi eestlase muusikaeelistusi. "Seda peetakse siiamaani oluliseks küsitluseks, kuna see on ainuke, kus rahvas saab muusika poole pealt kaasa rääkida, konkureerivat küsitlust ei ole veel kõrvale tulnud. See traditsioon on olnud 22 aastat, sel aastal on 23.," rääkis Kamlat.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.