Algab R2 Agenda reportaažide sari USA läänerannikult ({{commentsTotal}})

Eeva Esse
Eeva Esse Autor/allikas: Arne Holm, ERR

Eeva Esse juhitud Raadio 2 keskpäevane uudistemagasin "Agenda" kolib tänasest ERR-i portaalidesse ja sotsiaalmeediasse, et tuua sinuni reportaažide sari Trumpi-eelsest USA-st. Alates 3. jaanuarist külastab "Agenda" Las Vegases maailma suurimat tehnoloogiamessi CES.

"Agenda" USA eriprojekti esimeses pooles, mis kestab tänasest 3. jaanuarini, keskenduvad reportaažid Trumpi-eelsele USA-le. USA reisi ajaks liitub "Agenda" tavapärase saatejuhi Eeva Essega USA läänerannikut hästi tundev Carola Madis.

Võimuvahetus Valges Majas on USA-s olnud alati märgiline sündmus. Madis, kes oli lahkuva presidendi Barack Obama ametisse astumise ajal 2008. aastal samuti USA-s, meenutas Obama valituks osutumist rõõmusündmusena. "Inimesed olid tänavatel, kõik tähistasid ja kandsid Obama t-särke," rääkis Madis.

Samas nentis Madis, et Los Angeles ei pruugi Trumpi ametisse astumise üle nii õnnelik olla. "LA on enamasti Trumpi vastu /.../ Californias sooviti presidendiks Bernie Sandersit ja hiljem Hillary Clintonit ehk põhimõtteliselt ükskõik keda peale Donald Trumpi," selgitas "Agenda" teejuht USA läänerannikul.

Californias valitsevate meeleolude kajastamiseks plaanib "Agenda" kohtuda nii tavaliste inimestega tänavalt kui ka kohalike kuulsustega. Carola Madis ja Eeva Esse ei tõsta veel saladuse loori, kellega täpsemalt kohtutakse.

"Agenda" esimene peatuspunkt on Los Angeles, sealt liigutakse 3. jaanuaril edasi Las Vegasesse. "Läheme maailma suurimale tehnoloogiamessile CES, kust otsime kõige ägedamaid innovatsiooniuudiseid," rääkis Eeva Esse.

"Agenda" reportaaže saad vaadata ERR-i portaalidest Menu ja Novaator ning "Agenda" Facebooki lehelt. Ühtlasi koonduvad kõik reportaažid ka R2 Agenda USA projekti erilehele.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Saja aasta hittSaja aasta hitt
Raadio 2 otsib saja aasta hitti

Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.