Algab R2 Agenda reportaažide sari USA läänerannikult ({{commentsTotal}})

Eeva Esse
Eeva Esse Autor: Arne Holm, ERR

Eeva Esse juhitud Raadio 2 keskpäevane uudistemagasin "Agenda" kolib tänasest ERR-i portaalidesse ja sotsiaalmeediasse, et tuua sinuni reportaažide sari Trumpi-eelsest USA-st. Alates 3. jaanuarist külastab "Agenda" Las Vegases maailma suurimat tehnoloogiamessi CES.

"Agenda" USA eriprojekti esimeses pooles, mis kestab tänasest 3. jaanuarini, keskenduvad reportaažid Trumpi-eelsele USA-le. USA reisi ajaks liitub "Agenda" tavapärase saatejuhi Eeva Essega USA läänerannikut hästi tundev Carola Madis.

Võimuvahetus Valges Majas on USA-s olnud alati märgiline sündmus. Madis, kes oli lahkuva presidendi Barack Obama ametisse astumise ajal 2008. aastal samuti USA-s, meenutas Obama valituks osutumist rõõmusündmusena. "Inimesed olid tänavatel, kõik tähistasid ja kandsid Obama t-särke," rääkis Madis.

Samas nentis Madis, et Los Angeles ei pruugi Trumpi ametisse astumise üle nii õnnelik olla. "LA on enamasti Trumpi vastu /.../ Californias sooviti presidendiks Bernie Sandersit ja hiljem Hillary Clintonit ehk põhimõtteliselt ükskõik keda peale Donald Trumpi," selgitas "Agenda" teejuht USA läänerannikul.

Californias valitsevate meeleolude kajastamiseks plaanib "Agenda" kohtuda nii tavaliste inimestega tänavalt kui ka kohalike kuulsustega. Carola Madis ja Eeva Esse ei tõsta veel saladuse loori, kellega täpsemalt kohtutakse.

"Agenda" esimene peatuspunkt on Los Angeles, sealt liigutakse 3. jaanuaril edasi Las Vegasesse. "Läheme maailma suurimale tehnoloogiamessile CES, kust otsime kõige ägedamaid innovatsiooniuudiseid," rääkis Eeva Esse.

"Agenda" reportaaže saad vaadata ERR-i portaalidest Menu ja Novaator ning "Agenda" Facebooki lehelt. Ühtlasi koonduvad kõik reportaažid ka R2 Agenda USA projekti erilehele.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.