Reimo Sildvee õppis ära gorillade keele ({{commentsTotal}})

"Terevisiooni" vastutav toimetaja Reimo Sildvee käis Ida-Aafrikas Rwandas vulkaanide rahvuspargis, kus sündis film "Gorillamajandus".

Film räägib Rwandast, kus kodusõjajärgse ülesehituse peamine rahastusallikas on haruldased mägigorillad, kelle nägemise eest turistid on nõus palju maksma. Filmis jälgiti ühe turismigrupi teekonda mägidžunglisse, kus kohtuti ühe mägigorilla perekonnaga. "Neid on alles mõnisada isendit, vulkaanide rahvuspargis on ainult 300. Nad on väga huvitavad loomad, majesteetlikud," kirjeldas filmi autor Reimo Sildvee ETV saates "Ringvaade".

Filmimiseks loa saamine võttis Sildvee sõnul aega kuid, sest lubade taotlemine nõuab palju paberimajandust ja raha. Gorillade seltsis võib rahvuspargis veeta vaid tund aega, seda mõõdetakse lausa stopperiga. Hoolimata sellest jõudis Reimo Sildvee õppida ära gorillade suhtluskeele ning demonstreeris seda ka televaatajatele. "Praktikavõimalust oli väga vähe, mulle see väga külge ei jäänud," oli Sildvee siiski tagasihoidlik.

"Gorillamajandus" on kaheksas osa rahvusringhäälingu dokumentaalsarjast "Meie Maailm" ning jõuab ETV ekraanile täna õhtul kell 22.25. Filmi autor on Reimo Sildvee ja režissöör Märten Vaher.

Toimetaja: Rutt ErnitsVideo: Müncheni loomaaia jääkarupoeg sai nimeks Quintana

Kaks nädalat tagasi suri ootmatult Berliini loomaaia külastajate suur lemmik jääkarupoeg Fritz kõigest nelja kuu vanusena. Nüüd on Saksa karusõprade pilgud pööratud Müncheni poole.

Selgusid "Ringvaate" Terasmikrofoni nominendid

Juba neljandat aastat annab "Ringvaate" toimetus välja Terasmikrofoni preemia näitlejale, kes on andnud saates kõige meeleolukamaid intervjuusid.

Lisapealkiri
Eurovisioon
Kreml eeldab, et Ukraina vaatab Vene eurolauljannat puudutava otsuse üle

Kreml teatas, et peab ebaõiglaseks Ukraina otsust mitte lubada riiki Eurovisioonil Venemaad esindama pidanud lauljannat, ning seetõttu eeldab Moskva, et otsus vaadatakse ümber.

Inimesed
Hannes Hermaküla tegi eriolümpial intervjuu J. F. Kennedy õepojaga

Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon Hannes Hermaküla naasis eriolümpialt ja tõdes, et see üritus liigutas teda hingepõhjani. Lisaks õnnestus tal teha intervjuu endise USA presidendi J. F. Kennedy õepojaga.

elu
Brüssel valmistub lillefestivaliks

Kalendri järgi on kevad käes, kuigi Eestis veel mitte nii silmnähtavalt ja kirgaste värvidega. Brüsselis valmistutakse lillefestivaliks, mis toimub üsna pea.

Tele/raadio
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.