Elonna Spriit oma viimast teleintervjuud näha ei jõudnudki ({{commentsTotal}})

Eile suri tantsija ning tantsupedagoog Elonna Spriit, kes andis oma viimase pika teleintervjuu novembri alguses "Prillitoosile".

Lugu ta kahjuks ise ei näinudki, sest oli ootusärevuses kogu öö üleval, põletas küünlaid, kuulas muusikat ja jäi siis vastu hommikut magama, kui "Prillitoos" hakkas. Temaga juhtus lähedaste sõnul kogu elu selliseid humoorikaid asju, millest ta ka ise erinevates intervjuudes rõõmsameelselt jutustas. "Olen ikka pika elu elanud, olid väga rasked ja väga õnnelikud perioodid," ütles Spriit oma viimases teleintervjuus "Prillitoosile".

Elonna Spriit jõudis Eestisse 1945. aastal, kui tema laevakaptenist isa pärast sõja lõppu otsustas siia jääda. See, et Elonnast tantsija saab, oli juba lapsena kindel. "Kui ma olin lasteaias, siis mind kutsuti vanematele gruppidele esinema," selgitas Spriit. "Ma tahtsin nii väga tantsimist õppida just koolis, see oli suur unistus," lisas Spriit.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".