Suri tantsija Elonna Spriit ({{commentsTotal}})

{{1480661006000 | amCalendar}}

Meie seast lahkus tantsija ning tantsupedagoog Elonna Spriit (19. märts 1934 - 1. detsember 2016).

Elonna Spriit jõudis Eestisse 1945. aastal, kui tema laevakaptenist isa pärast sõja lõppu siia otsustas jääda. See, et Elonnast tantsija saab, oli juba lapsena kindel. "Kui ma olin lasteaias, siis mind kutsuti vanematele gruppidele esinema," selgitas Spriit mõni nädal tagasi avaldatud intervjuus saates "Prillitoos". "Ma tahtsin nii väga tantsimist õppida just koolis, see oli suur unistus." Balletikoolis käis Elonna Spriit koos Helmi Puuri ja Tiiu Randviiriga.

Ta jätkas õpinguid Leningradi balletikoolis, kust naases Estonia teatrisse. Suurte teatrirollide kõrvalt sai temast ka ansambli Laine tantsija, kellega nad reisisid suisa kümme aastat mööda Nõukogude Liitu, samuti on tema karjääri silmapaistvamad rollid tehtud varieteeteatris.

Elonnal oli kandev roll ka Manfred Vainokivi dokfilmis "Punane varietee".

Toimetaja: Kaspar Viilup/Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".