Kristel Aaslaiu säästunipid ({{commentsTotal}})

Facebookis kogub populaarsust Kogumispäevik, mille 1455 liiget on terve novembrikuu üritanud raha säästa. Põneva väljakutse võttis vastu ka laulja ja näitleja Kristel Aaslaid.

"Mina olen ennast alati pidanud tiimimängijaks. Mul on kergem teha kõiki asju kellegagi koos ja miks mulle see idee väga meeldis, on see,et kogumine ja säästmine ei ole kellelegi üleliiast," ütles Aaslaid ETV saates "Ringvaade".

Mõne nõuandena tõi Aaslaid välja, et kohvi ja vesi tuleks hommikul kodust kaasa võtta ja restoranilõuna vahele jätta. Oma kogemused pani Aaslaid humoorikasse videosse:

Aaslaid suutis kuuga säästa ligi sada eurot ning kõige suurema kasumi, 30 eurot tõi taara äraviimine. "Ma tahtsin investeerida heasse paari teksadesse, et ei oleks, et käin kuu aega ja siis nad on kulunud," rääkis Aaslaid, mida ta säästetud rahaga teeb.

Aaslaid kinnitas, et ei jäänud kampaania käigus mitte millestki ilma, pigem oli põnev väljakutse leida variante meelelahutuseks minimaalse summaga. Näiteks otsis Aaslaid üles vanad lauamängud, mida koos elukaaslasega õhtuti mängida. "Ei pea alati tohututes summades raha välja käima, et oleks lõbus," tõdes ta.

Kokku säästsid kõik Facebooki grupis osalenud inimesed kuu jooksul 5000 eurot.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.