Loitsu 20. juubelit tähistatakse kontserdiga ({{commentsTotal}})

LOITS 20 Autor: Pressimaterjalid

Reedel astub ansambel Loits üles klubis Tapper, et tähistada suurejooneliselt oma 20. juubelit.

Juubeli puhul ilmub samal päeval ka tribuutkogumik, millelt leiab 17 erinevat töötlust Loitsu lugudest tuntud ja vähemtuntud artistidelt.

Reedel teeb Loits klubis Tapper sügava kummarduse kõigi oma kamraadide ees ja astub pärast viis aastat kestnud lavapausi taas vanas heas kooseisus üles. Mängitakse kamraadide poolt küsitluse teel kokkupandud kava ehk siis parimaid kolmelt esimeselt täispikalt albumilt.

Juubeli avakülaline on Loitsu duubeltribuutplaadile oma panuse andnud vanakooli death-metal bänd Deceitome. Neile järgneb õhtu kõige deemonlikum elajas, bestial black-metal leegion Süngehel ja pärast Loitsu lammutab majas neli Võrumaa metsade sügavusest pärit thrash-metalisti, koondnimega Tankist.

Mehhiko plaadifirma Azermedoth Record on võtnud nõuks Loitsu 20. juubelisünnipäeva puhul välja anda grenaderide laenlugudest koosneva duubelalbumi. Eesti versioon sellest plaadist näeb ilmavalgust Loitsu oma plaadifirma Flak'n'Roll Recordsi alt sellel reedel ehk täpselt juubelikontserdi ajaks.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.