Anne Veski tunneb end Mick Jaggerina: ma ei ole suur rokkar, aga mulle meeldib action ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios olid külas Anne Veski ja Jüri Pootsmann, kellel mõlemil tuli hiljuti plaat välja ning kes käisid sel suvel ka koos tuuril.

Erinevalt tavalisest intervjuust otsustas Marko Reikop panna "Ringvaates" Anne Veski ja Jüri Pootsmanni proovile küsimustega Anne Vetiku värskest raamatust "Lolle küsimusi ei ole olemas".

Esimese küsimuse peale "Mida tähendab sinu jaoks väärikas vananemine?" tõdes Anne Veski, et täpselt sellega ta praegu tegelebki. "Tuleb endale teadvustada, et see nii toimubki, kuigi sa ilmselt ei taha seda, samuti ei tohiks selle juures narriks muutuda," tõdes ta ja tõi välja, et tuleks hoolitseda ka enda tervise eest. Jüri Pootsmann, kelle jaoks vanadusepõlv on veel kaugel, tahaks vanadusepõlv lihtsalt nautida. "Võiks proovida teha ka neid asju, mis noorena tegemata jäid."

Samuti küsis Reikop "Kas sa oled rohkem David Bowie, Freddy Mercury või Mick Jagger?", mille peale Pootsmann tõdes, et kuigi Mick Jagger on tantsuline ja Freddy Mercury on vokaalselt võimas, siis kõige rohkem sarnasusi on tal Bowiega. "Mitte et ma end temaga võrdlesin, aga sellest kolmikust ikkagi just tema," tõdes ta. Anne Veski vastas kindlalt. "Ma tunnen end Mick Jaggerina ja kuigi ma ei ole suur rokkar, siis mulle selline action meeldib."

Küsimuse "Mis rolli sa mängud oma sõpruskonnas ja kas sa oled sellega rahul?" tõid mõlemad muusikud välja, et nende ametist lähtuvalt ei jää tihti sõprade jaoks lihtsalt aega. "Vabal ajal ma ei viitsigi eriti kellegagi suhelda ja tahaksin lihtsalt üksi olla," ütles Anne Veski ja nentis, et ta ei ole ilmselt väga hea sõber.

Viimaks võttis saatejuht Marko Reikop ette pretensioonika küsimuse "Kas sa oled kunagi kellegagi kakelnud, kui jah, siis miks konflikt tekkis?", mille peale Veski tõdes, et kuigi ta on ilmselt elus kedagi sakutanud, siis tema endast välja viimiseks peab ikka palju vaeva nägema. "Aga näe, täpselt mul ei tulegi meelde, ma ei suuda isegi meenutada, kas me oleme abikaasaga üksteist sakutanud." Jüri Pootsmann kinnitas, et tema ei ole kunagi kakleja tüüpi olnud, kuigi samas meenutas ta, et eriti noorena on ilmselt midagi kaklusesarnast ette tulnud küll. "Aga samas ega see eriti hästi välja ei tulnud," naeris ta.

Jüri Pootsmann rääkis pisut ka enda plaadist ning tutvustas stuudios ka albumi "Täna" vinüüliversiooni, mille peale Marko Reikop tõdes, et ta on küll kursis, et vinüülide ostmine on populaarne, kuid sealjuures ei ole ta näinud veel kedagi, kes neid kuulaks. "Paljude jaoks on see sellel pisut retrofaktor ning on ka öeldud, et see heli on parem kui CD või digitaalse koopia puhul," nentis Pootsmann.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Jüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.