ERR.ee video | Jüri Pootsmann: järgmisel plaadil soovin ise rohkem muusikat kirjutada ({{commentsTotal}})

Novembri keskel ilmus Jüri Pootsmanni täispikk debüütalbum, mille kaasautoriks on suurel määral muusik ja helilooja Sten Sheripov. Rääkisime Jüri Pootsmanniga, kuidas ta plaadiga rahul on ning millised mõtted on juba edaspidiseks.

Muusik Jüri Pootsmann selgitas, et esimese plaadi ("Jüri Pootsmann", 2015) puhul jõudis ta kaasautor Sten Sheripovini läbi plaadifirma Universal. "Teise albumi puhul me otsustasime koostööd jätkata, kuid seal teeb kaasa ka teisi nimesid, näiteks Kostja Tšebulevski, Raul Ojamaa, Veiko Tubin ja Marten Kuningas," ütles Pootsmann ja tõdes, et tema ja Sheripovi koostöö kulgeb eriti orgaaniliselt. "Ma ei oska isegi seletada seda tööprotsessi, see oli kuidagi nii ammu," nentis ta ja ütles, et lood sünnivad üllatavalt kiiresti. "Samas ei ole see päris nii, et plaat saaks kiiresti valmis, kuna Sten Sheripov on ikkagi pedant ja perfektsionist."

"Mul on väga hea meel, et plaat on valmis, aga see ei tähenda, et töö oleks otsas, sest nüüd tuleb muusika inimesteni viia," ütles muusik ja kinnitas, et mõtted on ka juba järgmisel albumil. "Uuel plaadil sooviks kindlasti ise rohkem muusikat kirjutada, see soov on mul tegelikult algusest peale olnud," tõdes Pootsmann ning ütles, et ta sooviks kirjutamise juures teha ka bändiga koostööd. "See loob laheda atmosfääri nii live's kui ka lindistamisel ja mulle isiklikult meeldiks niiviisi, ilmselt ka bändile."

Jüri Pootsmann esitleb enda täispikka albumit "Täna" klubis Prive 7. detsembril.Jüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.