Koeratreener õpetab, kuidas saada võõra koeraga sõbraks ({{commentsTotal}})

"Terevisioonil" olid täna külas rahvusvaheline koeratreener Kati Ernits ning samojeedi koer Fjodor. Treener andis mõned juhtnöörid, kuidas teha tutvust võõra koeraga.

"Kui me tahame, et see suhtlus oleks mõlemale poolele tore, siis ei ole mõistlik minna kohe võõrale koerale pai tegema, kui sa üldse ei teagi, kas sellele koerale see üldse sobib," ütles Kati Ernits.

Alustada tuleks sellest, et enne silitama hakkamist koera omaniku käest küsida, kas üldse tohib seda teha ning kas on õige hetk. Lisaks soovitab ta rääkida vähe ja vaikse häälega ning olla vaikselt ja rahulikult, sest koerad ei mõista inimeste juttu ning liigse jutu peale lähevad nad pigem ärevaks. Koertele võiks läheneda külje poolt ning enne silitamist anda koerale väike aeg sinuga kohaneda ning nuusutada.

Treener ei soovita ka koeri kallistada, sest see on neile ahistav.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".