Kinoteatri aastavahetusprogramm on inspireeritud filmimaailmast ({{commentsTotal}})

Aastavahetus Kinoteatriga
Aastavahetus Kinoteatriga Autor/allikas: Kulla Laas

Näitleja Henrik Kalmet tunnistas, et äsja lõppes huumorisaate "Aastavahetuseks Kinoteatriga" filmimine ning sel aastal on programm inspireeritud filmimaailmast.

"Ööl vastu esmaspäeva ja teisipäeva me filmisime selle üles ja see oli ühest filmist, päris verisest filmist inspireeritud," paljastas Kalmet Raadio 2 hommikuprogrammis.

Aastavahetuseks Kinoteatriga soovitab Kalmet valmistuda Quentin Tarantino filme vaadates. Nimelt on Kinoteatri tegijaid inspireerinud sel aastal just Tarantino film "The Hateful Eight".

Film räägib kaheksast tegelasest, kes satuvad üheskoos majja, millele järgneb verine sündmustekeeris. "Väga konkreetseks ei taha minna ja ma ütleks, et see üks film on mingitpidi inspiratsiooniallikas. Eks me oleme laiemalt lähtunud vesternlikust tunnetusest," kergitas Kalmet veidi saladuseloori. Ta rõhutas, et programm ei jälgi üks ühele filmi süžeekäiku. Samamoodi oli näiteks eelmise aasta saade tehniliselt inspireeritud filmist "Birdman".

Aastavahetusprogrammis osaleb Kinoteatri tuumik eesotsas vendade Piusidega ja Tõnis Niinemetsaga. Kalmet lisas, et saates on veel mõned kauboid, keda peagi ükshaaval avalikkusele tutvustama hakatakse.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.