Eesti ja Briti d'n'b muusikud ühendavad oma plaadikohvrid ({{commentsTotal}})

TC
TC Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti drum&bass’i ajaloos näeb esimest korda klubipimedust rahvusvaheline ja eksklusiivne ühine selg selja vastas DJ-set. TC on vastakuti Sound In Noise'iga ehk S.I.N-iga, keda saadab sõnasepp ning suurepärane laulja MC Darrison.

Selle etteastega tähistatakse Eesti ühe teenekama ja Suurbritannias drum&bass’i esinejate hulgas tuntust kogunud peoseeria Sin City aastapäeva, mis toimub laupäeval, 3. detsembril klubis Illusioon.

TC on mees, kes suutnud üheks terviklikuks entiteediks kududa undergroundi ja kommertsedu. Bristolist pärit TC üllitas debüütalbumi "Evolution" pea kümme aastat tagasi, sel suvel nägi ilmavalgust selle follow-up "Unleash The Wolves". Vahepealsesse aega jääb aga nii mõndagi, alates ametlikest remiksidest Rihanna, Damian Marley & NASi, Tinie Tempah’ lugudest ning koostööst Sub Focuse, Wilkinsoni, Pendulumi ja Camo & Krookediga, lõpetades Skrillexi plaadifirma OWSLA alt välja antud "Do You Rock" ja "Get Down Low" nimeliste hittide ja mitmete aasta DJ/produtsent tiitlitega.

Sound In Noise, varem tuntud kui S.I.N on Eesti oma kasvandik, kelle muusikukarjäär on nüüdseks väldanud julgelt üle kümnendi. Tema loomingut on mängitanud suurnimed nagu Andy C, London Elektricity, Pendulum, Drumsound & Bassline Smith, Grooverider, TC, Friction, DJSS, DJ Hype, Ed Rush, Optical jpt ning avaldanud suur-label’id RAM Records, Dont Play, Hospital, Shogun Audio, Spearhead, Med School Music, Formation, Viper jpt. Lisaks pärjati mees sel aastal Raadio 2 rahvahääletuse auhinnaga R2 DNB 2015 aasta DJ ning tema ametlik remiks TC viimase albumi loost "Have You" leidis samuti heldet vastukaja.

MC Darrison alustas muusikukarjääri kümneaastasena kusagil Suurbritannia reggae-soppides. Pikka aega töötas mees legendaarse plaadifirma V Recordings artistidega ning tal on siiani soojad suhted trummi ja bassi supereliiti kuuluvate nimedega nagu Ed Rush & Optical, Virus, Ray Keith, Full Cycle, DJ Suv, Bad Company, Ed Solo jt. Asendamatut vokaalabi osutas mees ka Netsky ja DJ Freshi hittidele "Escape" ja "All That Jazz" ning vaid mõned kuud tagasi jõudis orbiidile tema rõõmus singel "She" house’i legend Marshall Jeffersoni plaadifirma alt.

Sin City on kahtlemata Eesti üks teenekamaid drum&bass’i peoseeriaid, mille valduses ka mõned üsna olulised rekordid – juba 13. aastakäiku tähistav ahelüritus on toimunud nüüdseks enam kui 150 korral ning lennutanud siinsetele lavalaudadele üle 140 artisti nii Suurbritanniast kui mujalt maailmast.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".