Täna tähistab sünnipäeva maailma vanim inimene ({{commentsTotal}})

Emma Morano
Emma Morano Autor/allikas: AFP/Scanpix

Täna tähistab sünnipäeva maailma vanim inimene, 117-aastane itaallane Emma Morano.

Naise sõnul ei ole tema elu olnud kerge. Morano on välja tulnud vägivaldsest suhtest ja kaotanud oma ainsa poja, kui too oli kõigest kuuekuune. Oma eluarmastuseks peab Morano poissi, kes suri esimeses maailmasõjas, vahendas BBC.

Kogu oma elu on Morano pidanud dieeti, mis on kaugel tasakaalustatud toitumisest. "Emma on alati söönud väga vähe juur- ja puuvilju. Kui ma teda kohtasin, sõi ta kolm muna päevas, kaks toorest hommikuks, omletti lõunaks ja kana õhtusöögiks," kirjeldas 27 aastat naise arst olnud Carlo Bava. Seda põnevat dieeti on naine pidanud juba 90 aastat.

Morano sündis 29. novembril 1899. aastal Itaalias. Tänavu sai naisest ametlikult maailma vanim elusolev naine, kui ameeriklane Susannah Mushatt Jones meie hulgast kevadel lahkus. Morano on ainus elav inimene, kes on sündinud 1800ndatel.

Morano ise usub, et tema pikaealisus tuleb geenidest - tema ema elas 91-aastaseks ning mitu õde tähistasid ka sajandat juubelisünnipäeva.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".