Reaalkooli kapid peidavad põnevaid saladusi ({{commentsTotal}})

Reaalkooli bioloogiaõpetaja hakkas remondi pärast kappe kraamima ning nende sügavustest tuli muuhulgas välja tsaariajal leitud mammutihammas.

"Seda vara, mis siia väikesesse näitusesse välja on pandud, on kogutud juba 136 aastat," ütles õpetaja Tiina Talvi ETV saates "Ringvaade".

Kappides leidusid rohkem kui sada aastat vanad bioloogia õppevahendid. Leidude hulgas olid näiteks inimese kopsud, morsa kihv, kuivanud püüton ja roti sisikond. "Tänapäeval ei ole lihtsalt eetiline selliseid kollektsioone enam koguda, aga see, mis on olemas, seda hoiame ja väärtustame," rääkis Talvi.

Kuni tänaseni oli kooli aulas avatud mitmekesine väljapanek ajaloolistest bioloogia õppevahenditest. Põnevad leiud liiguvad tagasi biogloogiaklassi kappi, kust need aeg-ajalt õpilastele näitamiseks taas välja võetakse.

Ekspositsiooni aitasid õpetaja Tiina Talvil koostada ökoloogia valikaine õpilased.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".