Martin Scorsese "Silence" esilinastub Vatikanis ({{commentsTotal}})

Martin Scorcese
Martin Scorcese "Vaikus" ("Silence") Autor/allikas: outnow.ch

Martin Scorsese uus linateos "Silence" esilinastub Vatikanis.

Scorsese plaanib ka ise esilinastusel osaleda koos 400 preestri ja teise külalisega. The Guardiani andmetel pole külaliste sekka oodata paavst Franciscust.

"Silence" põhineb Jaapani kirjaniku Shusaku Endo teosel. Lugu räägib kahest kristlasest, kes otsivad oma kadunud juhti ning levitavad jumalasõna ajal, mil see oli Jaapanis keelatud. Filmi peaosades saab näha Andrew Garfieldi, Adam Driverit ja Liam Neesoni.

"Ma olen proovinud oma töös mõista, kuidas elada, proovinud uurida, mida meie eksistents tegelikult tähendab ja mis on selle tõeline tähendus," selgitas Scorsese filmi esilinastuse eel.

Mees on "Silence’i" kallal tööd teinud üle 25 aasta. Scorsese sõnul on Shusaku Endo teos mõjutanud teda juba 1988. Aastast, mil ta seda esmakordselt lehitses. Režissööri varasem usudraama "The Last Temptation of Christ" ei saanud religioossete institutsioonide sooja vastuvõtu osaliseks. 1988. Aastal ilmunud filmi nimetati vihaseks ning tänapäevale keskenduvaks.

"Silence" esilinastub 23. detsembril.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.