Martin Scorsese "Silence" esilinastub Vatikanis ({{commentsTotal}})

Martin Scorcese "Vaikus" ("Silence") Autor: outnow.ch

Martin Scorsese uus linateos "Silence" esilinastub Vatikanis.

Scorsese plaanib ka ise esilinastusel osaleda koos 400 preestri ja teise külalisega. The Guardiani andmetel pole külaliste sekka oodata paavst Franciscust.

"Silence" põhineb Jaapani kirjaniku Shusaku Endo teosel. Lugu räägib kahest kristlasest, kes otsivad oma kadunud juhti ning levitavad jumalasõna ajal, mil see oli Jaapanis keelatud. Filmi peaosades saab näha Andrew Garfieldi, Adam Driverit ja Liam Neesoni.

"Ma olen proovinud oma töös mõista, kuidas elada, proovinud uurida, mida meie eksistents tegelikult tähendab ja mis on selle tõeline tähendus," selgitas Scorsese filmi esilinastuse eel.

Mees on "Silence’i" kallal tööd teinud üle 25 aasta. Scorsese sõnul on Shusaku Endo teos mõjutanud teda juba 1988. Aastast, mil ta seda esmakordselt lehitses. Režissööri varasem usudraama "The Last Temptation of Christ" ei saanud religioossete institutsioonide sooja vastuvõtu osaliseks. 1988. Aastal ilmunud filmi nimetati vihaseks ning tänapäevale keskenduvaks.

"Silence" esilinastub 23. detsembril.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.