Eesti tudengid võidutsesid Valgevene tantsukonkursil ({{commentsTotal}})

"Masi(i)n" Autor/allikas: Pressimaterjalid

TLÜ BFM koreograafia õppekava kolmanda kursuse tudeng Helin Jürmann võitis Vitebski IFMC 2016 kaasaegse koreograafia konkursil III preemia lavastusega "Masi(i)n".

Soololavastus, mille esitas kolmanda kursuse koreograafiatudeng Kristin Tagam, loodi õppekava raames tantsukompositsiooni eksamiks juba esimesel kursusel. IFMC tantsukonkurss Vitebskis toimus 22.-27. novembrini juba 29. korda ja see on üks olulisemaid ja suuremaid rahvusvahelisi kaasaegse tantsu konkursse Ida-Euroopas, tuues kokku tantsukunstnikke nii idast kui ka läänest. Eesti tantsukunstnikest on IFMC konkursil varasematel aastatel mitmeid auhindu võitnud Fine5 tantsuteater Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku koreograafiaga ning 2010. aastal ka Külli Roosna soololavastus.

Helin Jürmanni lavastus "Masi(i)n" etendus 15.11 Koreograafia 40 etendusõhtu raames Vabal Laval Tallinnas.

"Mas(i)in" on võrrand autoõnnetusele, kus läbikogetud mälestused on võrdväärsed mäletamisega. Tänapäeval on meie tegevused tugevalt seotud mobiiltelefoniga, olles vahendajana sõnumite edastamiseks ja saamiseks, kuid ka elumomentide kinnitajana läbi piltide, uudiste ning videokujul. Meie oleme selle maailma kujundajad, luues endast avalikult jagatava ja paljastava platvormi. Selle tarbijatena tuleks küsida endilt, kellele need mälestused tegelikult kuuluvad?

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.