ERR.ee video: Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi meenutasid Eesti popmuusika arenguaastaid ({{commentsTotal}})

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sarja valgusvihku astusid seekord Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi, kes kõik on Eesti rokk- ja popmuusika tormistel arenguaastatel alates 1970ndate keskelt oma tegevusega oluliselt mõjutanud Eesti levimuusika käekäiku

Õhtujuht Sten Teppani kaasabil meenutati tollaseid sündmusi, esinemisi, esimesi välisreise ja palju muud põnevat. Jutuks võeti kuulsus ja raske töö, edu ning loomulikult ka tagasilöögid.

Kuidas sündis ja miks lagunes ansamel MERL, mismoodi sai Anne Veskist laulja ning milline kandev roll on Olavi Pihlamäel Eesti levimuusikas? Seda kõike saab vestlusringist kuulda.

Muusikaliselt täiendas õhtut Georg Otsa nimelise muusikakooli noorte ansambel Siim Aimla juhendamisel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste Koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui ka väljaspool kuulsust on toonud.Inimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".