Inga ja Toomas Lunge avaldasid jõululaulu ({{commentsTotal}})

Toomas ja Inga Lunge
Toomas ja Inga Lunge Autor/allikas: Pressimaterjalid

Üheskoos jõulutuurile suunduvad Inga ja Toomas Lunge kirjutasid kahasse kontsertide nimiloo "Meie pere jõulud".

Kolmandal advendil Viimsi Jaakobi kirikus ühist jõulutuuri alustavatele Inga ja Toomas Lungele meeldib muude ühistegevuste kõrval ka ühiselt laule luua. Neid on kogunenud juba nii Justamendi kui ka Lindpriide repertuaari ning terve "Tom Sawyer'i" etenduse jagu. Seetõttu otsustati esimesele ühisele jõulutuurile mineku eel sellele koos nimilugu kirjutada.

"Pärast intensiivset arutelu teemal, mis saab meie kontserttuuri tunnuslooks, otsustasime, et kõige õigem on see ise teha. Nii kui selline otsus tuli, süvenes Inga minutiga oma arvuti taha ja mina katsusin ka ruttu mõne viisi sabast kinni saada. Umbes tunni pärast oli minul mingi idee olemas ja kui Inga oma esimest tekstivarianti mulle näitas, siis olin ikka väga hämmastunud, kui ühes suunas me mõelnud olime. Sõnad ja muusika sobisid kokku kui valatult," imestas Toomas Lunge.

Lugu saadeti Tõnu Raadikule, kelle juures see ära salvestati. "Siis läks paar päeva ja Tõnu saatis meile loo kuulamiseks. Jälle kord olime pahviks löödud. Tõnu oli teinud täpselt sellise seade ja isegi pisut rohkem, kui oleksime osanud soovida. Ise oleme väga rahul," rääkis Toomas Lunge.

Perekond Lunge ühiselt loodud laul "Meie pere jõulud" kajastabki nende endi kodust jõulumeeleolu.

 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".