Rakvere tänavust jõulupuud ilmestavad hammasrattad ({{commentsTotal}})

Rakvere üllatab kolmandat aastat järjest omalaadse jõulukuusega. Linna keskväljakule püsitatud tehiskuusel hakkasid esimesel advendil hammasrattad elektri abil pöörlema, madalamal asuvaid hammasrattaid võivad lapsed oma jõul liikuma panna.

12,7 meetrit kõrge installatsiooni autor on Rakvere linnakunstnik Teet Suur ja selle tegid valmis Rakvere ametikooli õpilased Raiko Kaasiku juhendamisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks aastat tagasi jääkpuidust tehtud Rakvere jõulukuusk valiti maailma kõige huvitavamate jõulukuuskede sekka. Eelmisel aastal vanadest akendest valmistatud taies paigaldati sel aastal Soome, Rakvere sõpruslinna Lapuasse.

"Me käisime ise samade ehituspuuseppadega, 2. kursuse omadega paigaldamas. Seal võeti seda vastu kui mitte Rakvere jõulukuuske või jõuluinstallatsiooni, vaid maailmakuulsat - neil oli pigem niisugune variant. Aga, jah, ikkagi uhke tunne on," rääkis Raiko Kaasik.

"Tegelikult on see Rakvere elanikke millegi poolest inspireerinud, on hakatud sellele mõtlema ja tõesti kuuled kõrvalt, millest kõigest võiks teha. Ikkagi räägitakse sellest," kinnitas Teet Suur.

Toimetaja: Merili NaelTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.