ETV tütarlastekoor saabus tagasi edukalt kontsertreisilt Singapurist ({{commentsTotal}})

ETV tütarlastekoor
ETV tütarlastekoor Autor/allikas: ERR

Seekordne kontsertreis tutvustas Eesti kultuuri, haridust ja ajalugu erinevatele sihtgruppidele hariduseliidist ja poliitikutest kuni noorte muusikaõppuriteni. Eestlaste esinemine läks kohalikele hinge ning koori lahkudes korraldati lausa pisike laulupidu.

14. novembril esitati Singapuri Kunstide Kooli kontsertsaalis koos 200-liikmelise kohalike noorte muusikute kooriga Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Pärt Uusbergi ja Singapuri heliloojate teoseid. Publik, kelle seas oli mitmeid Singapuri muusikaelu võtmefiguure, kuulas Eesti muusikat suure huviga ning avaldas aplausiga soovi lisapaladeks.

15. novembril korraldas aukonsul hr. Sonny Aswani koorile vastuvõtu, kus osalesid mitmed Aasias elavad ja töötavad eestlased. Kohalike sõnul mõjus eestlaste esinemine tõeliselt hingestatult ja andis siinsest muusikast suurepärase ülevaate.

16. novembril, esines koor ühel Singapuri tähtsaimal haridusfoorumil STAR Arts Conference Grand Copthorne'i konverentsisaalis enam kui tuhandele osalejale, kelle hulka kuulusid haridusminister Ng Chee Meng, Rahvusgalerii ja Overseas United Bank Limitedi nõukogu esimees Hsieh Fu Hua ja teised Singapuri hariduspoliitika olulised isikud. Eesti muusikast, haridusest, kultuurist ning muusika rollist iseseisvumisel kõneles konverentsi ühe peaettekandjana Aarne Saluveer, ettekandele järgnes ETV tütarlastekoori kontsert.

Eesti muusika mõju oli nii suur, et koori lahkumisel oli kooriliikmeid tulnud lennujaama saatma arvukalt meistrikursustel osalenud noori muusikuid, kes korraldasid lausa väikese improviseeritud laulupeo ning lähetasid Eesti tüdrukud lauldes kodumaale.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.