ETV tütarlastekoor saabus tagasi edukalt kontsertreisilt Singapurist ({{commentsTotal}})

ETV tütarlastekoor Autor: ERR

Seekordne kontsertreis tutvustas Eesti kultuuri, haridust ja ajalugu erinevatele sihtgruppidele hariduseliidist ja poliitikutest kuni noorte muusikaõppuriteni. Eestlaste esinemine läks kohalikele hinge ning koori lahkudes korraldati lausa pisike laulupidu.

14. novembril esitati Singapuri Kunstide Kooli kontsertsaalis koos 200-liikmelise kohalike noorte muusikute kooriga Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Pärt Uusbergi ja Singapuri heliloojate teoseid. Publik, kelle seas oli mitmeid Singapuri muusikaelu võtmefiguure, kuulas Eesti muusikat suure huviga ning avaldas aplausiga soovi lisapaladeks.

15. novembril korraldas aukonsul hr. Sonny Aswani koorile vastuvõtu, kus osalesid mitmed Aasias elavad ja töötavad eestlased. Kohalike sõnul mõjus eestlaste esinemine tõeliselt hingestatult ja andis siinsest muusikast suurepärase ülevaate.

16. novembril, esines koor ühel Singapuri tähtsaimal haridusfoorumil STAR Arts Conference Grand Copthorne'i konverentsisaalis enam kui tuhandele osalejale, kelle hulka kuulusid haridusminister Ng Chee Meng, Rahvusgalerii ja Overseas United Bank Limitedi nõukogu esimees Hsieh Fu Hua ja teised Singapuri hariduspoliitika olulised isikud. Eesti muusikast, haridusest, kultuurist ning muusika rollist iseseisvumisel kõneles konverentsi ühe peaettekandjana Aarne Saluveer, ettekandele järgnes ETV tütarlastekoori kontsert.

Eesti muusika mõju oli nii suur, et koori lahkumisel oli kooriliikmeid tulnud lennujaama saatma arvukalt meistrikursustel osalenud noori muusikuid, kes korraldasid lausa väikese improviseeritud laulupeo ning lähetasid Eesti tüdrukud lauldes kodumaale.

Toimetaja: Kaspar ViilupTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.