Koolitants liigutab sel korral nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt ({{commentsTotal}})

Koolitants
Koolitants Autor/allikas: Rünno Lahesoo

Tänavuse festivali teema on "Tants liigutab!", mis tähistab liikumist nii füüsiliselt kui emotsionaalselt, luues erinevaid võimalusi oma unistuste teostamisel. Tantsu läbi on võimalik puudutada inimese hinge, ületada sildu lähedase ja kauge, oma ja võõra vahel.

Kokku toimuvad jaanuaris ja veebruaris kaksteist maakondlikku tantsupäeva, mis kulmineeruvad kahepäevase vägeva finaalkontserdiga aprilli alguses Paides.

 Omavahel võtavad mõõtu tantsud seitsmes erinevas žanris: eesti tants, estraaditants, kooli tants, lastetants, showtants, tänavatants, vabatants. Osaleda saavad lapsed ja noored vanuses 4 -22 eluaastat.

Maakondlike tantsupäevade lõpus saab näha Koolitantsu Kompanii neljanda lennu tantsulavastust, mille koreograafiks on Ruslan Stepanov. Peale etendust kuulutab žürii välja finaalkontserdile edasipääsejad. Lisaks saadab žürii finaali poole teele ka jokkerid - seda märtsi alguses, pärast kõikide tantsupäevade toimumist. 

Festivali korraldaja Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.