Konuveres on avatud papagoi keskus ({{commentsTotal}})

Aasta tagasi avas Katarina Kadri Vanker Raplamaal Konuvere külas papagoikeskuse, kuhu ta soovib koondada kõik need, kelle töö või hobi on seotud papagoidega.

Papagoi keskuse avamise vajadus tekkis Katarina Kadri Vankri sõnul sellest, et Eestis puudus papagoide taltsutamise ja treenimise võimalus ning ta asus interneti vahendusel otsima lahendust. "Ma tegin veebikoolituse läbi ning see innustas paljusid inimesi ka minu tutvusringkonnas, näiteks minu naabrid võtsid samuti endale papagoid," ütles Vanker "Maahommikus" ja selgitas, et pärast seda hakkas ta vaikselt läbi Eesti Loomakaitse papagoisid õpetama. "Ma ei kartnud kordagi, et inimesed ei tule Konuverre kohale, kuna tegemist on ikkagi niivõrd ainulaadse asjaga - isegi õpilased koolibussiga käisid minu kodus rääkivat papagoid vaatamas."

Samuti on Konuveres avatud linnuhotell, kuhu inimesed saavad reisile minnes enda linnu tuua. "Kõige rohkem on seni korraga olnud kolm papagoid, aga stabiilselt on kogu aeg üks-kaks lindu," ütles Vanker ja nentis, et enamasti on nii, et kui hotelli toodud papagoi koju läheb, siis on ta õppinud teistelt lindudelt uut sõnavara. "Nüüd tuleb mulle aga korraga lausa seitse papagoid hotelli."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Maahommik"Inimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.