Konuveres on avatud papagoi keskus ({{commentsTotal}})

Aasta tagasi avas Katarina Kadri Vanker Raplamaal Konuvere külas papagoikeskuse, kuhu ta soovib koondada kõik need, kelle töö või hobi on seotud papagoidega.

Papagoi keskuse avamise vajadus tekkis Katarina Kadri Vankri sõnul sellest, et Eestis puudus papagoide taltsutamise ja treenimise võimalus ning ta asus interneti vahendusel otsima lahendust. "Ma tegin veebikoolituse läbi ning see innustas paljusid inimesi ka minu tutvusringkonnas, näiteks minu naabrid võtsid samuti endale papagoid," ütles Vanker "Maahommikus" ja selgitas, et pärast seda hakkas ta vaikselt läbi Eesti Loomakaitse papagoisid õpetama. "Ma ei kartnud kordagi, et inimesed ei tule Konuverre kohale, kuna tegemist on ikkagi niivõrd ainulaadse asjaga - isegi õpilased koolibussiga käisid minu kodus rääkivat papagoid vaatamas."

Samuti on Konuveres avatud linnuhotell, kuhu inimesed saavad reisile minnes enda linnu tuua. "Kõige rohkem on seni korraga olnud kolm papagoid, aga stabiilselt on kogu aeg üks-kaks lindu," ütles Vanker ja nentis, et enamasti on nii, et kui hotelli toodud papagoi koju läheb, siis on ta õppinud teistelt lindudelt uut sõnavara. "Nüüd tuleb mulle aga korraga lausa seitse papagoid hotelli."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Maahommik"Tanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.