Endine lendur kirjutas oma elust ja Eesti lennundusest raamatu ({{commentsTotal}})

Esimene Eesti lendur, kes on auavalduste saatel vanaduspensionile saadetud, kirjutas oma elust raamatu. "Lendur. Tööl all- ja ülalpool pilvi" pole aga pelgalt Raivo Kase biograafia, vaid ülevaade Eesti lennunduse ja lennuhariduse ajaloost läbi nelja aastakümne.

Kuidas üks Saaremaa juurtega mees merele mineku asemel hoopis pilvedesse kippus, on põnev lugu. Ligi kahemeetrise kasvuga mehed olid nõukogude ajal lennunduses haruldased, aga visadus viis sihile ja 1964. aastal võeti Raivo Kask vastu Sassovo lennukooli ja hiljem tööle Aerofloti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestlasi oli Aeroflotis umbes 60 meest, enamik nendest jõudis kapteniteks, umbes kolmandik jõudis kõrgetele ametikohtade. Vene ajal ei lastud ka lolle lennujuhtimise juurde," rääkis Kask.

Riigikorra vahetudes ei visanud Raivo Kask lennukitüüri nurka, vaid pakkus oma teadmisi ja oskusi Estonian Airile. Muu hulgas on ta juhtinud lennukit, millega sõitis riigivisiidile president Lennart Meri.

Raivo Kask oli ka üks esimestest Eesti lenduritest, kes lendas Estonian Airi värskelt seotatud Boeingutega. 2006. aastal pani ta lenduriameti 64-aastaselt maha.

Estonian Airi allakäiku jälgis Kask kurvastusega, ent Nordicale hoiab ta pöialt.

Lendamine on tal jätkuvalt veres. "See haigus mul ei ole mööda läinud ja ma ikka lendan edasi, öösiti. Ja päris tihti ja peaaegu kõikidel tüüpidel, mille peal olen lennanud," ütles ta.

Oma lendurikarjääri jooksul kaheksat tüüpi lennukeid juhtinud Raivo Kask kirjutas raamatu laste pealekäimisel ja selleks, et, nagu ta ise ütleb, vältida ebasoovitavate meeste - Alzheimeri ja Parkinsoni küllatulekut.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.