Endine lendur kirjutas oma elust ja Eesti lennundusest raamatu ({{commentsTotal}})

Esimene Eesti lendur, kes on auavalduste saatel vanaduspensionile saadetud, kirjutas oma elust raamatu. "Lendur. Tööl all- ja ülalpool pilvi" pole aga pelgalt Raivo Kase biograafia, vaid ülevaade Eesti lennunduse ja lennuhariduse ajaloost läbi nelja aastakümne.

Kuidas üks Saaremaa juurtega mees merele mineku asemel hoopis pilvedesse kippus, on põnev lugu. Ligi kahemeetrise kasvuga mehed olid nõukogude ajal lennunduses haruldased, aga visadus viis sihile ja 1964. aastal võeti Raivo Kask vastu Sassovo lennukooli ja hiljem tööle Aerofloti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestlasi oli Aeroflotis umbes 60 meest, enamik nendest jõudis kapteniteks, umbes kolmandik jõudis kõrgetele ametikohtade. Vene ajal ei lastud ka lolle lennujuhtimise juurde," rääkis Kask.

Riigikorra vahetudes ei visanud Raivo Kask lennukitüüri nurka, vaid pakkus oma teadmisi ja oskusi Estonian Airile. Muu hulgas on ta juhtinud lennukit, millega sõitis riigivisiidile president Lennart Meri.

Raivo Kask oli ka üks esimestest Eesti lenduritest, kes lendas Estonian Airi värskelt seotatud Boeingutega. 2006. aastal pani ta lenduriameti 64-aastaselt maha.

Estonian Airi allakäiku jälgis Kask kurvastusega, ent Nordicale hoiab ta pöialt.

Lendamine on tal jätkuvalt veres. "See haigus mul ei ole mööda läinud ja ma ikka lendan edasi, öösiti. Ja päris tihti ja peaaegu kõikidel tüüpidel, mille peal olen lennanud," ütles ta.

Oma lendurikarjääri jooksul kaheksat tüüpi lennukeid juhtinud Raivo Kask kirjutas raamatu laste pealekäimisel ja selleks, et, nagu ta ise ütleb, vältida ebasoovitavate meeste - Alzheimeri ja Parkinsoni küllatulekut.

Toimetaja: Merili NaelTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.