Eesti aasta autoks valiti Opel Astra ({{commentsTotal}})

Ka sel aastal tutvustas "Ringvaade" Eesti aasta autot, milleks osutus sel korral Opel Astra värske mudel. Kõik kuus finalsti proovis "Ringvaate" eetris ära ka muusik Koit Toome.

1. koht - Opel Astra

Opel Astra tõi Koit Toomele meelde mingisuguse lihtsa Saksa loo, kuigi autos istudes jättis see talle üllatavalt sümpaatse mulje, vahendas "Ringvaade". "Kõik paistab palju toredam ja kuidagi huvitavam, kui ma oleksin oodanud," nentis ta ja ütles, et esimesed meetrid autoga sõites on positiivne üllatus. "Hea tunne on selles autos."

Lisaks sellele proovis Koit Toome koos Jüri Muttikaga ka süsteemi, mille abil on võimalik helistada Opeli kõnekeskusesse, kes kontrollivad sinu auto seisukorda ning vajadusel aitavad sul ka orienteeruda. "See funktsioon võttis mul algul ikka suu lahti."

2. koht - Volvo S90

Autot Volvo S90 võrdles Koit Toome ABBA'ga ning tõi välja, et tema teada omavad isegi ABBA liikmed mingit osa firma aktsiatest. "Siia autosse istudes on hoopis teine tunne ning kuidagi meeldiv on olla," ütles laulja ja lisas, et siseviimistluseks kasutatud materjalid on väga ilusad ning ka helisüsteem on mõnus. "Disainiga on vaeva nähtud ning ei ole ka liiga palju nuppe, seega selle autoga võiks lausa tunde sõita."

3. koht - Kia Optima

"Ma ei oskagi midagi öelda, selline lihtne auto," ütles Koit Toome Kia Optima kohta ja tõdes, et mingit vau-efekti samas ei teki. "Mul on põlvel vähe ruumi tänu sellele, et keskkonsool on väga lai," lisas ta ja ütles, et jõudu tundub ka vähem olevat võrreldes eelnevate autodega.

4. koht - Mercedez Benz E-klass

Mercedes Benzi uut E-klassi mudelit võrdles Toome Saksa hümniga ning nentis sisse istudes, et see on üks soliidne auto. "Mulle eelmised generatsioonid väga ei sümpatiseerinud, aga uus disain meeldib väga," ütles ta ja sõnas, et ta ei kujutaks ette 20-aastast noormeest selle autoga sõitmas, kuid soliidsemas eas härrasmees selle auto rooli juba sobib. "Kui mitmel eelmisel autol on rool väga kerge olnud, siis mulle meeldib just Mercedese roolitunnetus."

5. koht - Kia Sportage

Kia Sportage tõi Koit Toomele pähe laulu "Gangnam Style". Kiasse istudes tajus ta aga kohe, et materjalid on odavamad ning tegu on esimese osalejaga, millel ei ole digitaalseid näidikuid. "Samas mulle tundub, et Kia on endale pannud roolisoojenduse, mis oli kunagi ainult kõige luksuslikumatel limusiinidel," tõdes ta.

6. koht. - Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguani puhul imestas laulja, kui kaugele on arenenud tehnika, kuna tema ei olnud varem näinud Volkswagenites digitaalseid mõõdikud. Sellele vaatamata häiris teda ebameeldivalt kerge rool. "Isegi ühe sõrmega keerates hakkab auto kuidagi ujuma," tõdes ta ja lisas, et linnasõiduks on auto siiski väga ökonoomne.

Eesti aasta auto kuus finalisti valiti 34 auto seast ning võitja otsustati Eesti autoajakirjanike ühisel nõul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Tanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.