Türi lasteaedade lapsed said stiliseeritud rahvarõivad ({{commentsTotal}})

Türi lasteaia Lokuta majas toimunud kadripäevapeol anti linna lasteaedades käivatele lastele üle Türi kihelkonna mustriga stiliseeritud rahvarõivad.

Türi lastele soetati rahvarõivad kohalikele põllumeestele kuuluva ettevõtte E-Piim heategevusfondi vahenditest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahvarõivad andis lastele üle äsja ametisse nimetatud sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. Tema jaoks oli tänane kadripäevapidu üks esimesi avalikke ülesastumisi uues ametis ja ühtlasi ka viimane tööpäev Türi lasteaedade direktori kohusetäitjana.

"Lasteaias on rahvarõivaste kandmise võimalusi väga palju: jõulud, vabariigi aastapäev, emadepäev, isadepäev ja laulupeod-tantsupeod," rääkis Türi lasteaia õppealajuhataja Siiri Poopuu.

Toimetaja: Merili Nael



Inimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".