Annetatud taararaha eest tehakse teatrit ka lasteaedades ({{commentsTotal}})

Raha eest, mis jäetakse ära antud taara eest võtmata ja mis koguneb heategevusfondi Aitan Lapsi arvele, tehakse nüüd teatrit ka lasteaedades. Alates 2011. aastast on niimoodi kogutud ligi pool miljonit eurot ja selle eest lastele kultuurielamusi pakutud.

Plastikpudeli kadumise lugu jõuab Miksikese teatri kaudu kokku 62 lasteaeda Lääne-Eesti piirkonnas ja pea sama palju etendusi annab projekti Teater Lasteaeda raames teatritrupp Teatripisik teisel Eestimaa poolel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokkuvõttes peaks aga keskkonnateemaline teatrietendus annetatud taararaha eest jõudma lõpuks igasse Eestimaa lasteaeda.

"Eks see sõnum ongi mängu sisse ära peidetud. Donald Tombergi vahvalt kirjutatud lugu "Erakordne veepudel" on ju tegelikult kriminaallugu. Selle sees on ju väga põnev. See on seikluslik mäng," rääkis lavastaja Kristo Toots.

Plastikpudel läks kaduma seepärast, et ta ei sattunud mitte taaraautomaati ja taasringlusesse, vaid hoopis prügimäele.

"Ma sain teada, et ei tohi lihtsalt neid asju raisata, prügimäele ei tohi paljusid asju viia," rääkis Õnne-Mari õpetlikust etendusest.

Viie aasta jooksul on taaraautomaati jäetud tagatisraha eest saanud teatris käia ligi 60 000 vähemkindlustatud last. Tänase seisuga on ka 4259 saarlast, kes pole ära antud taara eest raha võtnud, toetanud fondi Aitan Lapsi ligi 5000 euroga.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".