Galerii ja video: Metsakutsu üllatas Pelgulinna gümnaasiumi õpilasi kontserdiga ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
16 pilti
Foto: Metsakutsu esines Pelgulinna gümnaasiumis Autor: Anna Aurelia Minev
{{1480068841000 | amCalendar}}

Täna hommikul üllatas Metsakutsu Pelgulinna gümnaasiumi õpilasi, andes koolis välkesinemise.

Pelgulinna gümnaasium on Metsakutsule ehk Rainer Olbrile tähtis koht, sest samas koolis on muusik ka ise käinud. Direktor Tõnu Piibur oli Metsakutsut koheselt nõus võõrustama.

Lapsed toodi üllatuse korras võimlasse, kui treener Sandra Raju alustas hommikut kerge võimlemisega ning üllatusetteaste teinud Metsakutsu võeti kiljumise ja rõõmuga vastu. Eriti pakkus publikule pinget suvehitt "Ära Mine Närvi" ja viimane singel "Pole Piiri".

Lisaks viidi kogu publikuga läbi Mannequin Challenge, lapsed olid väga kuulekalt ja püüdlikult liikumatud.

"Pelgulinn on alati olnud minu muusika alus. Pelgulinna gümnaasiumis on kool, kus mu vanaema oli kunstiõpetaja ja, kus õppisin ka ise 12 aastat ja mille ümbruses räpiga tegelema hakkasin," kirjeldas Metsakutsu.

Täna ilmus ühtlasi Metsakutsu kolmas album "Kuhu Koer On Maetud" plaadifirmalt Universal Music Baltics. Plaadile on kaasatud lisaks hiljuti avaldatud singlil "Pole Piiri" kaasa teinud Koit Toomele ka Cool D, Bad Art, Johanna Eenma (I Wear* Experiment), Anett Kulbin jpt. Terve albumi on salvestanud, miksinud ja produtseerinud DJ Critikal, biite on lisaks loonud Paul Oja, Shromik ja produtsendid Prantsusmaalt, Ukrainist, Soomest ja Belgiast.

Metsakutsu on varasemalt välja andnud kaks albumit. Neist esimene, 2010. aastal ilmunud duubeldebüütalbum "Testament", seejärel 2013. aasta "Kelmiküla Unistus". Metsakutsu singel "Ära mine närvi" on kogunud Youtubes üle 430 000 vaatamise ning üle 80 000 Spotify striimi.

"K.K.O.M. on keskmisest süngem ja tõsisem. Sound on natuke isegi ootamatult tume ja põhiliselt annavad sellele värvi välismaa produtsentide biidid. Kõige ägedam oli koostöö Helsingist pärit Kaspergiga ehk Kasper Granrothiga, kes teeb igapäevaselt asju ka Tallinn Music Weekil mitu korda üles astunud Soome artisti Noah Kiniga. Minu jaoks otsib mu kolmas album vastuseid igasugustele küsimustele nii tekstiliselt kui kõlaliselt ja kogu selle otsimise koondangi pealkirja ”Kuhu Koer On Maetud” alla. Eks iga kuulaja leiab sealt oma koera. Või ei leia," ütles Metsakutsu.

Kuula Metsakutsu uut albumit "Kuhu Koer On Maetud" SIIT.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.