Uue Tänava orkester esineb särava Briti metsasarvemängijaga ({{commentsTotal}})

Uue Tänava Orkester
Uue Tänava Orkester Autor/allikas: Ants Vahter

Esmaspäeval annavad Rootsi-Mihkli kirikus kontserdi Suurbritanniast pärit andekas metsasarvemängija Alec Frank-Gemmill ja Uue Tänava orkester, dirigent Kaspar Mänd.

Kontserdikavas kõlavad Leopold Mozarti "Sinfonia da camera", Haydni Metsasarvekontsert ning Beethoveni Sümfoonia nr. 6 "Pastoraalne".

Alec Frank-Gemmill jaotab oma aega kontsertide, soolokontsertide ning kammer- ja orkestrimuusika esituste vahel üle Euroopa. Möödunud suve projektide hulka kuuluvad näiteks kammermuusika esitused festivalidel Taanis ja Saksamaal, tuur metsasarverühma külaliskontsertmeistrina Amsterdami Kuningliku Concertgebouw orkestriga ja kaks sooliesitust Edinburghi rahvusvahelisel festivalil. Tema repertuaar ulatub barokiajastust kõige kaasaegsemate teosteni. Hiljuti lõpetas Alec koostöös Alasdair Beatsoniga metsasarvele ja klaverile mõeldud 19. sajandi muusikateoste lindistamise plaadifirmale BIS ning plaati on oodata 2017. aasta märtsis. Alec on osalenud muuhulgas Londoni sümfooniaorkestri ja Euroopa Kammerorkestri töös ning osalenud mitmel aastal Pärnu Muusikafestivalil Eesti festivaliorkestris.

Just Pärnu muusikafestivalil sai Uue Tänava orkestri dirigent Kaspar Mänd Aleciga kontakti ja nii tekkis mõte tulevikus midagi koos teha. "Alec on suurepärane, loomulik ning lahtise peaga muusik ja ta pakkus varianti esitada klassikalisi kontserte – Joseph Haydnilt ja Leopold Mozartilt," kirjeldas Kaspar. "Esmapilgul tundus teoste valik veidi ootamatu - tegemist on harva mängitava kuid väga värvika repertuaariga," lisas noor dirigent.

Uue Tänava orkester alustas tegevust 2016. aastal ning on siiani koostööd teinud noorte silmapaistvate eesti interpreetidega nagu Triin Ruubel, Johan Randvere, Theodor Sink, Tuuri Dede ja mitmed teised. Orkestri tuumiku moodustavad valdavalt Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli tudengid ning vilistlased. Orkestri esimeseks eesmärgiks on esitada kõik Ludwig van Beethoveni üheksa sümfooniat. Nii kõlab eeloleval kontserdil Mozarti ja Haydni teoste kõrval ka Ludwig van Beethoveni 6. Sümfoonia "Pastoraalne".

 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".