Clarksoni uus autosaade pälvis kriitikute kiidusõnad ({{commentsTotal}})

"Top Geari" endised saatejuhid Richard Hammond, James May ja Jeremy Clarkson Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jeremy Clarksoni, Richard Hammondi ja James May uus autosaade "The Grand Tour" pälvis kriitikute poolehoiu.

Eile jõudis televaatajateni uhiuue autosaate "The Grand Tour" esimene osa Amazon Prime'i vahendusel, vahendas BBC.

Kriitik Ben Travis ütles, et tegemist oli hingematvalt ilusa saatega. "Inimesed, kes pole erilised Jeremy Clarksoni fännid, sellest saatest ei võida, aga esimene episood oli enesekindel avapauk, mis jätab BBC "Top Geari" uuestisünni tolmu koguma," kirjutas ta.

The Guardiani kriitik Sam Wollaston ütles, et saatele annavad tõelise näo saatejuhid, mitte selle alla maetud raha või uuenenud formaat. "Sa võid midagi teise anumasse ümber valdada, kuid see maitseb ikka samamoodi. Ja meeldib või ei, see maitseb nagu Clarkson, Hammond ning May," arvas Wollaston ning lisas, et "Top Geari" fännid võivad uue saate üle rõõmustada.

Dan Wootton kirjutas The Sunis, et "Top Gearist" minemasaatmine oli parim asi, mis Clarksoni, Hammondi ja Mayga juhtuda sai. "Ainus asi, mis tõesti tähendab midagi, on see, et Clarkson taasühines teleekraanil oma kahe sõbaga," lausus ta.

Saade tegi eetridebüüdi eile õhtul ning autofänne rõõmustasid McLaren P1, Porsche 918 Spyder ja Ferrari LaFerrari. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May pole pärast BBC-st lahkumist enne eilset koos ekraanile astunud.

Esimesel hooajal tuleb vaatajate ette 12 osa ning Amazon on kinnitanud kokku 36 episoodi, mis kolme aasta jooksul televaatajateni jõuavad. Saade on praegu nähtav Suurbritannias, USA-s, Saksamaal ja Jaapanis, kuid Amazon on lubanud laiendada osade kättesaadavust detsembris.

Aastaid "Top Geari" saatejuhina töötanud Jeremy Clarkson kõrvaldati töölt möödunud aastal, kui BBC sisejuurdluse käigus selgus, et saatejuht ründas produtsenti Oisin Tymonit.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.