Clarksoni uus autosaade pälvis kriitikute kiidusõnad ({{commentsTotal}})

"Top Geari" endised saatejuhid Richard Hammond, James May ja Jeremy Clarkson Autor: AFP/Scanpix

Jeremy Clarksoni, Richard Hammondi ja James May uus autosaade "The Grand Tour" pälvis kriitikute poolehoiu.

Eile jõudis televaatajateni uhiuue autosaate "The Grand Tour" esimene osa Amazon Prime'i vahendusel, vahendas BBC.

Kriitik Ben Travis ütles, et tegemist oli hingematvalt ilusa saatega. "Inimesed, kes pole erilised Jeremy Clarksoni fännid, sellest saatest ei võida, aga esimene episood oli enesekindel avapauk, mis jätab BBC "Top Geari" uuestisünni tolmu koguma," kirjutas ta.

The Guardiani kriitik Sam Wollaston ütles, et saatele annavad tõelise näo saatejuhid, mitte selle alla maetud raha või uuenenud formaat. "Sa võid midagi teise anumasse ümber valdada, kuid see maitseb ikka samamoodi. Ja meeldib või ei, see maitseb nagu Clarkson, Hammond ning May," arvas Wollaston ning lisas, et "Top Geari" fännid võivad uue saate üle rõõmustada.

Dan Wootton kirjutas The Sunis, et "Top Gearist" minemasaatmine oli parim asi, mis Clarksoni, Hammondi ja Mayga juhtuda sai. "Ainus asi, mis tõesti tähendab midagi, on see, et Clarkson taasühines teleekraanil oma kahe sõbaga," lausus ta.

Saade tegi eetridebüüdi eile õhtul ning autofänne rõõmustasid McLaren P1, Porsche 918 Spyder ja Ferrari LaFerrari. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May pole pärast BBC-st lahkumist enne eilset koos ekraanile astunud.

Esimesel hooajal tuleb vaatajate ette 12 osa ning Amazon on kinnitanud kokku 36 episoodi, mis kolme aasta jooksul televaatajateni jõuavad. Saade on praegu nähtav Suurbritannias, USA-s, Saksamaal ja Jaapanis, kuid Amazon on lubanud laiendada osade kättesaadavust detsembris.

Aastaid "Top Geari" saatejuhina töötanud Jeremy Clarkson kõrvaldati töölt möödunud aastal, kui BBC sisejuurdluse käigus selgus, et saatejuht ründas produtsenti Oisin Tymonit.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.