Video: Lennusadamasse transporditi päästekopterit  ({{commentsTotal}})

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: Youtube

Eesti meremuuseum on ette valmistamas järjekordset suurnäitust "MAYDAY. MAYDAY. MAYDAY. Näitus merepäästest", mis avatakse järgmise aasta märtsis lennusadamas.

Elusuuruses eksponaatidega käed-külge näitus annab külastajale tõetruu kogemuse merepääste põnevast maailmast, tutvustades mereohutuse reegleid, merepääste tehnikat ning nende meeste ja naiste lugusid, kes inimeste päästmiseks oma eluga riskivad.

Näitus valmib laiahaardelises koostöös Eesti merepääste valdkonna juhtivate ekspertide ning vastutavate institutsioonidega.

Teisipäeva öösel tõsteti treilerile ja viidi Murastest lennusadamasse kunagine piirivalve lennusalga kopter, millest saab uue merepääste näituse üks põhilisi eksponaate. Märtsi alguses viiakse see näituse ajaks angaaridesse sisse, kus kõik huvilised seda ka seestpoolt saavad vaadata.

1977. aastal ehitatud kopter oli pikka aega teenistuses Saksamaal. Eestisse jõudis lennumasin 1996. aastal ning oli kuni 2006. aastani piirivalve lennusalga kasutuses. Kokku on kopter teinud umbes 1600 lennutundi, seal hulgas nii õppe- kui ka treeninglennud ja merepääste lennud. Kopter on teinud näiteks otsimis- ja päästelendu Kurkse juhtumil, päästnud kalureid Peipsi järvelt ja Pärnu lahest ning osalenud ka Copterline'i õnnetusse sattunud kopteri otsingutel.

Viimase lennu tegi kopter Tallinnast Murastesse 26. jaanuaril 2006.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Tammsaare majamuuseum KadriorusTammsaare majamuuseum Kadriorus
Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

Tele/raadio
"Eesti mäng" alustab taas, tule publikuks!

Suvine "Eesti mäng" ootab kõiki koos sõpradega uute saadete salvestustele.

Kultuur