Anne Vetik: eestlased on muutumas moe- ja disainiteadlikumaks ({{commentsTotal}})

"Kapist välja" saatejuht Anne Vetik Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

"Kapist välja" saatejuht Anne Vetik ütles, et saade pole mõeldud Eesti inimeste harimiseks, vaid pigem on eestlased muutunud üha moeteadlikumaks, mistõttu oli nõudlus korraliku disainisaate järele.

"See saade on praegu just sündinud, sest inimesed on muutumas üha moe- ja disainiteadlikumaks. Tahavad näha ja tarbida järjest rohkem Eesti brände," rääkis Vetik Raadio 2 hommikuprogrammis.

Uuel hooajal räägitakse põhiliselt ikka moedisainist, aga kuna mood eksisteerib ka mujal, on teemadeks ka sisekujundus või näiteks mänguasjad.

Avasaade keskendub brändimisele ning Kaubamaja turundusjuht Britta Ratas rääkis, et Eesti disainist rääkides tuleb kiita selle eriilmelisust. "Ei saa väga öelda, et me oleme sinna rohkem Põhjamaa ja Skandinaavia suunda. Meil on ka sellist Ida poole suunda, meile meeldib ka sädelus ja litrid," tõdes ta.

Anne Vetik lisas, et sellist kindlast Eesti asja ei olegi veel disainimaastikule tekkinud.

Ratase sõnul on Kaubamajas kõige edukamad brändid Eesti disainerite hulgas August ja Tiina Talumehe kleidid. "Tänavapilt on väga palju aastate jooksul paremaks läinud, meil on väga palju Skandinaaviat sisse tulnud," kiitis Ratas.

"Kapist välja" on sel hooajal ka raadios, kui saate tegijad hakkavad igal neljapäeval kell 08.20 Raadio 2 eetris käima. "Kapist välja" telesaade on ETV eetris alates 20. novembrist pühapäeviti kell 11.15.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".