Anne Vetik: eestlased on muutumas moe- ja disainiteadlikumaks ({{commentsTotal}})

"Kapist välja" saatejuht Anne Vetik Autor: Ülo Josing/ERR

"Kapist välja" saatejuht Anne Vetik ütles, et saade pole mõeldud Eesti inimeste harimiseks, vaid pigem on eestlased muutunud üha moeteadlikumaks, mistõttu oli nõudlus korraliku disainisaate järele.

"See saade on praegu just sündinud, sest inimesed on muutumas üha moe- ja disainiteadlikumaks. Tahavad näha ja tarbida järjest rohkem Eesti brände," rääkis Vetik Raadio 2 hommikuprogrammis.

Uuel hooajal räägitakse põhiliselt ikka moedisainist, aga kuna mood eksisteerib ka mujal, on teemadeks ka sisekujundus või näiteks mänguasjad.

Avasaade keskendub brändimisele ning Kaubamaja turundusjuht Britta Ratas rääkis, et Eesti disainist rääkides tuleb kiita selle eriilmelisust. "Ei saa väga öelda, et me oleme sinna rohkem Põhjamaa ja Skandinaavia suunda. Meil on ka sellist Ida poole suunda, meile meeldib ka sädelus ja litrid," tõdes ta.

Anne Vetik lisas, et sellist kindlast Eesti asja ei olegi veel disainimaastikule tekkinud.

Ratase sõnul on Kaubamajas kõige edukamad brändid Eesti disainerite hulgas August ja Tiina Talumehe kleidid. "Tänavapilt on väga palju aastate jooksul paremaks läinud, meil on väga palju Skandinaaviat sisse tulnud," kiitis Ratas.

"Kapist välja" on sel hooajal ka raadios, kui saate tegijad hakkavad igal neljapäeval kell 08.20 Raadio 2 eetris käima. "Kapist välja" telesaade on ETV eetris alates 20. novembrist pühapäeviti kell 11.15.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.