Jeremy Clarkson langes lennujaamas kiusu ohvriks ({{commentsTotal}})

"Top Geari" endised saatejuhid Richard Hammond, James May ja Jeremy Clarkson Autor: AFP/Scanpix

Saksamaa lennujaama töötaja ei lasknud "Top Geari" endist saatejuhti Jeremy Clarksonit lennule, sest mees osales palju kõmu tekitanud telesaate Argentina episoodis.

"Top Geari" endine saatejuht väitis, et Stuttgarti lennujaama töötaja Manuel Pereira ütles esmaspäeval, et on pärit Argentinast ning ei lasknud Clarksonit seejärel lennukile, vahendas BBC.

Clarkson vihastas Argentina inimesi mõne aasta eest, mil ta läbis 1400-kilomeetrise reisi "Top Geari" jõuluepisoodi tarbeks punase Porschega, mis kandis numbrit H982 FKL. Numbrimärk oleks justkui vihjanud 1982. aasta konfliktile Suurbritannia ja Argentina vahel, mille järel läksid Falklandi saared taas Briti võimu alla.

Meedia teatel ootas Clarkson oma kolleegide James May ja Richard Hammondiga tagasilendu Suurbritanniasse, kui sündmus toimus. Mehed olid lähenenud väljuva lennuki väravani, kui Pereira neid takistas. Väidetavalt oli töötaja end argentiinlasena tutvustanud, ropendanud ning endaga rahulolevalt minema kõndinud.

Clarkson lisas, et lennujaama töötaja oli toonud põhjuseks, et saatejuhid olid liiga purjus, kuigi enda sõnul olid nad ära joonud vaid ühe kannu õlut. Pereira väitis aga, et ei ole Argentinast ning jäi olukorras viisakaks. "Ma ei ütleks kunagi selliseid asju. Ma polnud ebaviisakas, vaid professionaalne," rääkis mees.

Clarkson, kes nimetas Pereirat kibestunud, rumalaks ja väikeseks meheks, lisas, et lend, millele nad said, jõudis Londonisse enne lennukit, millele neid ei lubatud.

Aastaid "Top Geari" saatejuhina töötanud Jeremy Clarkson kõrvaldati töölt möödunud aastal, kui BBC sisejuurdluse käigus selgus, et saatejuht ründas produtsenti Oisin Tymonit. Clarksoni, May ja Hammondi uus autosaade "The Grand Tour" jõuab Amazon Prime'i vahendusel televaatajateni sel nädalal.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.