Go Away Birdi muusik: album tuli raskelt, vaevaliselt ja stressirikkalt ({{commentsTotal}})

Go Away Bird Autor: Facebook

Go Away Bird esitles äsja oma debüütalbumit "Sleep On It". Muusika autor ja bändimees Stanislav Bulganin tunnistas, et tegelikult ei sündinud debüütplaat üldse kergelt.

"See tuli raskelt, vaevaliselt ja stressirikkalt. Muidugi oli ka päris palju positiivset emotsiooni, mitte ainult stress," kirjeldas Bulganin Raadio 2 saates "Eetris on Koit Raudsepp".

Bulganin tõdes, et produtsent Martin Kikase sõnul on see kõige kauem valminud album tema stuudios. "Lõppkokkuvõttes võttis see peaaegu paar aastat, kui alustada sellest, et ma hakkasin seal üksinda mingit materjali valmistama enne, kui ma Hanna leidsin," kirjeldas Bulganin.

Kuna Kikase stuudio asub Tartus, pidi Bulganin kolm-neli päeva nädalas Tartus veetma. Lauljat otsis mees aga bändile kauem kui neli aastat. "Proovisin igasuguste tüdrukutega, aga ei sobinud. See oli päris raske ja ühel hetkel nägin Facebookis pilti, Hanna tegi seal mingit punkbändi," kirjeldas Bulganin, kuidas ta lõpuks Hanna Parmanini jõudis.

Mees uuris seejärel oma sõbralt, kas Parman laulda ka oskab. "Mulle meeldis tema tämber, proovisime, klappisime ja hakkas pihta," kirjeldas Bulganin.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.