Doksarja "Meie maailm" värske osa on nüüd eelvaadatav ({{commentsTotal}})

Doksari Meie maailm, 3/12: Südametunnistus mobiiltelefonis

Esmaspäevast on võimalik eelvaadata ka Tiiu Laksi Keeniast rääkiva dokfilmi "Südametunnistus mobiiltelefonis". Ühtlasi lõppeb sel neljapäeval esimene doksarja "Meie maailm" teadmistekontroll, mille osalejate vahel loosib MTÜ Mondo välja toredaid auhindasid.

Kui üle maailma on populaarsemateks mobiilirakendusteks ühismeediarakendused Whatsapp, Facebook, Instagram ja Snapchat, siis Keenia on koht, kus mobiiltelefonidega saab muuta inimeste elu paremaks.

Sellest, kuidas keenialased oma mobiiltelefonide abil oma elamistingimusi parandavad, linateos "Südametunnistus mobiiltelefonis" räägibki.

Alates 2. novembrist on igal kolmapäeval jõudnud ETV ekraanile "Meie maailma" dokumentaalsarja filmid, millest esimesed kolm linateost räägivad Etioopiast, Palestiinast ja Keeniast.

Filmide autorid on koostanud ka pisikese teadmistekontrolli, milles osalenute vahel loosib MTÜ Mondo juba sel neljapäeval 17. novembril välja toredad auhinnad.

Mälumängu leiad dokumentaalsarja "Meie maailm" kodulehelt, kus on igal esmaspäeval võimalik 48-tundi enne eelvaadata kolmapäeval 22.40 ETV ekraanil olevat dokfilmi, järelevaadata juba eetris olnud filme ning uudistada autorite jäädvustatud kaadreid sihtriikidest.

Toimetaja: Allan RajaveeTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.