ETV tütarlastekoor läheb Singapuri eesti muusikat tutvustama ({{commentsTotal}})

ETV tütarlastekoor
ETV tütarlastekoor Autor/allikas: ERR

Pühapäeval läheb ETV tütarlastekoor Singapuri, et tutvustada eesti muusikat ja koolitada 200 sealset noort muusikut ning dirigenti. Koolituse käigus õpetab tütarlastekoor vokaalimprovisatsiooni ja valmistab ette ka ühise kontserdikava.

"Eriti oluline eesti muusika väljund on 16. novembril toimuv tuhande osalejaga kontsert ja ettekanne haridusministeeriumi kunstide aastakonverentsil," selgitas ETV tütarlastekoori dirigent Aarne Saluveer. "Oodatav tulemus on see, et sealse iga-aastase Singapuri noorte festivali kavasse hakkab lisanduma eesti muusikat," lisas Saluveer.

ETV tütarlastekoor valiti tutvustama ligi tuhandele haridustegelasele eesti muusikat ning kooli- ja koorimetoodikat. Koos 200 sealse noore muusikuga valmistatakse ette ühine kontsert. Koostöö tulemusel jõuab eesti muusika ka kooliõpikutesse ja kooride repertuaari. Singapuri noortefestivalil osaleb ühtekokku ligi 20 000 lauljat.

"Singapur on rikas Aasia kultuuriturg, kuhu on võimalik müüa eesti muusikat koostöös usaldusväärse ja mõjuvõimsa partneri, Singapuri haridusministeeriumiga. Ministeeriumi ekspertgrupp on käinud tutvumas ka Eesti ajaloo ja muusikakultuuriga ning huvi siinse muusika vastu on suur," rääkis Saluveer.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".