Grete Paia tutvub Liibanonis Eesti sõdurite eluga ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
2 pilti

Täna varahommikul jõudsid Liibanoni ÜRO baasi UNP 2-45 lauljatar Grete Paia ja ansambel Missionaries. Muusikud veedavad Eesti sõduritega nädala, mille jooksul annavad nad kaks kontserti, tutvuvad Eesti sõdurite siinse elu ja varustusega ning osalevad ka patrullis.

"Esmamulje on väga-väga positiivne. Olen väikesest peale militaarmaailmast väga huvitatud olnud, päris pisikesena tahtsin mingi aeg isegi spiooniks saada ja oli ka kindel plaan sõjaväkke minna. Elu päris sedasi küll ei läinud, ent seda enam on tegemist minu jaoks kindlasti once in a lifetime kogemusega ning olen meeletult õnnelik ja tänulik, et mulle selline võimalus avanes," ütles Grete Paia kommenteerides Liibanoni jõudmist Sõdurilehele.

Tänane päev jätkub muusikute elupaigaks oleva baasi ja siinsete reeglitega tutvumisega.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.