Roberta Einer: võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer ({{commentsTotal}})

{{1476968568000 | amCalendar}}

Naiseliku käekirja, puhaste värvitoonide ja uhkete pulmakleitidega tuntud Lilli Jahilo pälvis eile õhtul Eesti suurima moeauhinna Kuldnõela. Lisaks kuldnõelale antakse välja ka Hõbenõela, mis on tunnustus viimase aasta moepanuse eest. Hõbenõela pälvis Roberta Einer, kes asutas oma kõrgmoebrändi, mida on saatnud rahvusvaheline edu.

"See konkurents, mis Londonis igapäevaselt on ja kui palju andekaid inimesi seal on ja kui palju fotograafe ja ajakirjanikke otsib seda uut talenti, see on meeletu. Ja tegelikult päeva lõpus sa ei saa seda võtta nii, et sa võistled kellegi teisega. Võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer kui sa olid päev enne ning iga päev tahta teha seda, mis sa oled valinud endale ametiks, ma arvan ongi võti," ütles Roberta Einer ETV saates "Terevisioon".

"Terve elu kunstikoolis käies keegi ei õpeta sulle neid Exceli tabeleid ja maksude maksmist. See kõik on viimase aastaga olnud see, et kui sa tahad olla edukas, siis sa pead selle ära õppima. Inglismaal on väga hea süsteem moevaldkonnas, mis toetab noori ettvõtjaid alustades koolitustest lõpetades selliste nädalatega, kus Briti moekonsul võtabki kõik noored tegijad kokku ja annab neile kõige paremad advokaadid ja kõige paremad raamatupidajad, kes nendega koostööd teevad ja see on meeletu abi, et maailmas läbi lüüa," lisas Hõbenõela võitja.

Roberta Einer on tuntud oma keeruliste käsitsivalmistatud tikandite poolest, tema loomingus on kasutatud palju eksperimentaalset tehnikat ja julgeid värvikombinatsioone. "Kuid see, kuidas ma disainin, ei hakka kunagi tegelikult värvidest. Ma töötan graafikate kallal, millest saavad joonised ja lõigete kallal, mis ma teen alati valgele kangale, ning alles kõige viimasel sammul need kaks asja lähevad kokku," selgitas Einer "Aktuaalses kaameras".

Roberta sõnul on Hõbenõela auhind tema jaoks palju olulisem, kui see esmapilgul võib tunduda, sest ta on teeninud tunnustuse nendelt moeinimestelt, keda ta on kogu elu jälginud ja kellele alt üles vaadanud.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.