Roberta Einer: võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer ({{commentsTotal}})

{{1476968568000 | amCalendar}}

Naiseliku käekirja, puhaste värvitoonide ja uhkete pulmakleitidega tuntud Lilli Jahilo pälvis eile õhtul Eesti suurima moeauhinna Kuldnõela. Lisaks kuldnõelale antakse välja ka Hõbenõela, mis on tunnustus viimase aasta moepanuse eest. Hõbenõela pälvis Roberta Einer, kes asutas oma kõrgmoebrändi, mida on saatnud rahvusvaheline edu.

"See konkurents, mis Londonis igapäevaselt on ja kui palju andekaid inimesi seal on ja kui palju fotograafe ja ajakirjanikke otsib seda uut talenti, see on meeletu. Ja tegelikult päeva lõpus sa ei saa seda võtta nii, et sa võistled kellegi teisega. Võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer kui sa olid päev enne ning iga päev tahta teha seda, mis sa oled valinud endale ametiks, ma arvan ongi võti," ütles Roberta Einer ETV saates "Terevisioon".

"Terve elu kunstikoolis käies keegi ei õpeta sulle neid Exceli tabeleid ja maksude maksmist. See kõik on viimase aastaga olnud see, et kui sa tahad olla edukas, siis sa pead selle ära õppima. Inglismaal on väga hea süsteem moevaldkonnas, mis toetab noori ettvõtjaid alustades koolitustest lõpetades selliste nädalatega, kus Briti moekonsul võtabki kõik noored tegijad kokku ja annab neile kõige paremad advokaadid ja kõige paremad raamatupidajad, kes nendega koostööd teevad ja see on meeletu abi, et maailmas läbi lüüa," lisas Hõbenõela võitja.

Roberta Einer on tuntud oma keeruliste käsitsivalmistatud tikandite poolest, tema loomingus on kasutatud palju eksperimentaalset tehnikat ja julgeid värvikombinatsioone. "Kuid see, kuidas ma disainin, ei hakka kunagi tegelikult värvidest. Ma töötan graafikate kallal, millest saavad joonised ja lõigete kallal, mis ma teen alati valgele kangale, ning alles kõige viimasel sammul need kaks asja lähevad kokku," selgitas Einer "Aktuaalses kaameras".

Roberta sõnul on Hõbenõela auhind tema jaoks palju olulisem, kui see esmapilgul võib tunduda, sest ta on teeninud tunnustuse nendelt moeinimestelt, keda ta on kogu elu jälginud ja kellele alt üles vaadanud.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.