Roberta Einer: võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer ({{commentsTotal}})

{{1476968568000 | amCalendar}}

Naiseliku käekirja, puhaste värvitoonide ja uhkete pulmakleitidega tuntud Lilli Jahilo pälvis eile õhtul Eesti suurima moeauhinna Kuldnõela. Lisaks kuldnõelale antakse välja ka Hõbenõela, mis on tunnustus viimase aasta moepanuse eest. Hõbenõela pälvis Roberta Einer, kes asutas oma kõrgmoebrändi, mida on saatnud rahvusvaheline edu.

"See konkurents, mis Londonis igapäevaselt on ja kui palju andekaid inimesi seal on ja kui palju fotograafe ja ajakirjanikke otsib seda uut talenti, see on meeletu. Ja tegelikult päeva lõpus sa ei saa seda võtta nii, et sa võistled kellegi teisega. Võistlus on ikkagi iseendaga, et olla iga päev parem disainer kui sa olid päev enne ning iga päev tahta teha seda, mis sa oled valinud endale ametiks, ma arvan ongi võti," ütles Roberta Einer ETV saates "Terevisioon".

"Terve elu kunstikoolis käies keegi ei õpeta sulle neid Exceli tabeleid ja maksude maksmist. See kõik on viimase aastaga olnud see, et kui sa tahad olla edukas, siis sa pead selle ära õppima. Inglismaal on väga hea süsteem moevaldkonnas, mis toetab noori ettvõtjaid alustades koolitustest lõpetades selliste nädalatega, kus Briti moekonsul võtabki kõik noored tegijad kokku ja annab neile kõige paremad advokaadid ja kõige paremad raamatupidajad, kes nendega koostööd teevad ja see on meeletu abi, et maailmas läbi lüüa," lisas Hõbenõela võitja.

Roberta Einer on tuntud oma keeruliste käsitsivalmistatud tikandite poolest, tema loomingus on kasutatud palju eksperimentaalset tehnikat ja julgeid värvikombinatsioone. "Kuid see, kuidas ma disainin, ei hakka kunagi tegelikult värvidest. Ma töötan graafikate kallal, millest saavad joonised ja lõigete kallal, mis ma teen alati valgele kangale, ning alles kõige viimasel sammul need kaks asja lähevad kokku," selgitas Einer "Aktuaalses kaameras".

Roberta sõnul on Hõbenõela auhind tema jaoks palju olulisem, kui see esmapilgul võib tunduda, sest ta on teeninud tunnustuse nendelt moeinimestelt, keda ta on kogu elu jälginud ja kellele alt üles vaadanud.

Toimetaja: Madis LaurEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.