Saarlased on mahlaks teinud tonnide kaupa õunu ({{commentsTotal}})

Tänavusest heast õuna-aastast on palju räägitud, kuid kuna vähemalt Saaremaal õunu keegi kokku ei osta, siis hinnanguliselt kuni pool koduaedade saagist võib sattuda kompostihunnikusse. Kohalikel õunamahlategijatel on aga juba septembri algusest peale kiired päevad, sest õunu on mahlaks tehtud tonnide kaupa.

Veljo kogus aastaid tagasi Saaremaal hooajaga 600 tonni õunu mandri tööstustele. Kuna ükski tööstus enam Saaremaalt õunu ei taha, mõtleb õunafänn nüüd ainult enda peale. Tänavu on ta teinud enda tarbeks üle tuhande liitri mahla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Juba mitmel viimasel aastal on mul olnud nelisada liitrit õunamahla, aga kevadel on tulnud juba Tallinnast tulnud lastele öelda, et enam kaasa ei võeta, nüüd on ainult kohapeal joomiseks. Aga järgmisel kevadel saan öelda, et saate kevadel ka kaasa võtta kui soovi on," rääkis Veljo.

Et õunamahla tegemine on Kuressaares populaarne, näitab õunte kogus, mis mahlapressija juurde on toodud.

Mai kinnitas, et temal oli õunasaak tänavu väga hea ning mahla on ta lasknud teha juba 45 liitrit.

Õunamahla pressija Kristiina Õuna sõnul sobivad mahlaks paremini kõvema koore ja tihedama viljalihaga õunad. "Seda rohkem tuleb mahla ja seda parem on pressida," ütles ta.

Uus ja kasulik trend on kuumutatud mahla pakkimine kilekottidesse. "Kui ma sellest esimest korda lasen, siis kuu või kauem saab sealt mahla lasta ja see ei rikne seal," kinnitas Tiina.

Kristiina teeb mahla seitsmendat hooaega ja teab, millistest õuntest tuleb rohkem mahla ja mis värvi mahl tuleb näiteks punastest õuntest.

"Millegi pärast olen märganud, et rohelise koorega õun annab palju enam mahla kui teised värvid. Ja mida punasem õun, seda roosam mahl!" ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.