Eesti kokad võistlesid kokkade olümpial erilise käsitöönoaga ({{commentsTotal}})

Eesti kokad ei käinud kokkade olümpiale tavalise noaga, vaid Tõnu Arraku käe all valminud tööriistaga.

"Üks hea nuga on valmistatud käsitööna, selle noa taga on meister, mitte masin," ütles restorani CRU peakokk Dmitri Haljukov.

Üks Arraku nuga maksab üle 200 euro, Haljukov kasutab oma töös igapäevaselt umbes kolme Arraku kätetööd. "Tõnu noad on universaalsed noad," kiitis Haljukov, kes soovitas Arraku nuga just hakkimiseks ja lõikamiseks.

Arrak, kelle noad valmivad Saue külje all töökojas, tõdes, et pole oma töid kunagi kokku lugenud, kuid nuge on tema käe all valminud sadu. "Õnnestunud nuga või selle pilt võib levida tohutu kiirusega," tõdes Arrak, kelle nugasid kasutatakse ka USA toidutööstuses.

Arraku noad on auhindu pälvinud võistlustel üle Euroopa. Viimane neist tuli Pariisist võistlusel Salon International du Couteau d'Art et de Collection, kus Arrakut tunnustati parima sepistatud fikseeritud teraga noa eest.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.