Eesti kokad võistlesid kokkade olümpial erilise käsitöönoaga ({{commentsTotal}})

Eesti kokad ei käinud kokkade olümpiale tavalise noaga, vaid Tõnu Arraku käe all valminud tööriistaga.

"Üks hea nuga on valmistatud käsitööna, selle noa taga on meister, mitte masin," ütles restorani CRU peakokk Dmitri Haljukov.

Üks Arraku nuga maksab üle 200 euro, Haljukov kasutab oma töös igapäevaselt umbes kolme Arraku kätetööd. "Tõnu noad on universaalsed noad," kiitis Haljukov, kes soovitas Arraku nuga just hakkimiseks ja lõikamiseks.

Arrak, kelle noad valmivad Saue külje all töökojas, tõdes, et pole oma töid kunagi kokku lugenud, kuid nuge on tema käe all valminud sadu. "Õnnestunud nuga või selle pilt võib levida tohutu kiirusega," tõdes Arrak, kelle nugasid kasutatakse ka USA toidutööstuses.

Arraku noad on auhindu pälvinud võistlustel üle Euroopa. Viimane neist tuli Pariisist võistlusel Salon International du Couteau d'Art et de Collection, kus Arrakut tunnustati parima sepistatud fikseeritud teraga noa eest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.