Tallinn Fashion Week esitleb kohalikke tippdisainereid ({{commentsTotal}})

Homme algab Kultuurikatlas kümnes Tallinn Fashion Week ning Kuldnõela laureaat Aldo Järvsoo reastas sel puhul kolm parimat Eesti moekunstnikku.

Järvsoo tõi ETV saates "Ringvaade" esile Kuldnõela nominendi Kristel Kuslapuu, Hõbenõelale nomineeritud ja maailmas laineid lööva Roberta Eineri ning esimese Hõbenõela saanud Vilve Undi, kelle looming on ajatu ja seejuures jätkuvalt uudne.

Järvsoo kiitis, et kui kümne aasta eest moenädalaga alustati, polnud Eestis pooltki nii palju moeloojaid kui nüüd. "Iga aastaga on hulk tõusnud nii moekunstnike kui ka disaini tarbijate hulgas, kes eelistavad pidevalt Eesti moodi," ütles Järvsoo.

Järvsoo ise esitleb sel sügisel isikunäitust "Paradiis", mille keskmes on Aldo 2015. aasta Kuldnõela kollektsiooni edasiarendus, kus sel korral on pearoll mängida virmalisevärvilisel ilul. Moelooja on näitust ette valmistanud juba neli kuud ning tähistab sellega ümmargust sünnipäeva. "See näituse tegemise mõte tuli sellest, et ma seda 40. pean mingit pidi tähistama, siis näitus on väga ilus ja vaikne tähistamine," naeris Järvsoo.

Tallinn Fashion Week toimub 19.-22. oktoobril Kultuurikatla Black Box saalis. Neli päeva kestev üritus toob vaatajateni suurejoonelise moespektaakli, mille raames saab näha 22 moedisaineri värskeimat loomingut, võrratut Kuldnõela galat ning noorte moekunstnike näitust "Minimalism".

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.