Uuemõisa lapsed avastasid, kuidas köögiviljadega muusikat teha ({{commentsTotal}})

Programmeerimisnädalal Code Week korraldatakse 23. oktoobrini üle Eesti õpitubasid, et äratada noortes tehnoloogiahuvi. Näiteks Uuemõisa lasteaed-algkoolis Läänemaal avastasid lapsed, kuidas köögiviljadega muusikat teha saab.

Köögiviljadega muusika tegemiseks tuleb appi võtta tänapäevane teadus ja tehnika - vaja on kontrollerit, juhtmeid ja tahvelarvutit. Kui vooluring on paigas, siis piisab vaid viljade puudutamisest ja sellest tekkinud signaal tõlgitakse vastava nutirakenduse poolt noodiks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tegelikult võib samal põhimõttel muuta interaktiivseks väga paljud asjad.

"Seda saab kasutada kunstiõpetuse tunnis ja panna pildid kõnelema. Saab teha muusikat nii, et sa kasutad seda hoopis kehalise kasvatuse tunnis, hüppad astmelt astmele ja muusika muudkui tekib, kui vajalikud andurid on õiges kohas. Võimalused on niivõrd laiad ja seda saab nii palju erinevates ainetes kasutada, et lausa lust," rääkis klassiõpetaja ja robootikaringi juhendaja Sirje Sinitskaja.

Infotehnoloogia ja robootika imevigureid tutvustav tund meeldis ka õpitoas osalenud lastele.

Oldi arvamusel, et tegelikult võiks sellist põnevat interaktiivset õpet Eesti koolides rohkem korralda - nii oleksid tunnid lõbusamad ja ka õpilaste silmaring laiem.

Programmeerimisnädal on soojenduseks järgmise aasta jaanuarist maikuuni kestvale õpilaskonkursile "Digistame ära!", mille käigus saavad noored juba ise oma tehnoloogialase loovuse tööle panna.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.