68 tundi Istanbulis ula peal veetnud tudengid jagasid oma kogemusi ({{commentsTotal}})

Eesti Kunstiakadeemia teise kursuse tudengid pidid 68 tundi Istanbulis ilma rahata hakkama saama. Kaks neist, Helena Leif ja Martin Kukk, rääkisid "Ringvaates", kuidas nad kooli poolt antud ülesandega toime tulid. Viimane neist langes koguni kallaletungi ohvriks.

"Juhendaja saatis meid metrooga linnale lähemale, lennujaam on ikka linnast päris kaugel. Ja see linn on ikka hoomamatult suur," rääkis Martin Kukk, kes juba esimesel õhtul ülejäänud grupist eraldus.

"Magamiskotti ei olnud ja kolm šokolaadi oli kaasas," ütles ta, lisades, et esimesel ööl ta öömaja leida ei lootnudki.

"Ma olin otsustanud, et magan kuskil pargis. Järgmisel päeval ma olin juba sihikindlam ja tahtsin öömaja leida."

Kukk sõnas veel, et Istanbuli inimesed suhtusid alguses temasse veidi kahtlustavalt. Öömaja leida tal aga lõpuks ei õnnestunudki ja lisaks sellele tungiti talle kallale.

"Ma kõndisin enda arvates täiesti tavalisel tänaval, mis ei tundunud kuidagi kahtlane. Ühel hetkel lendasid nad mulle kahekesi selga. Üks hakkas ribidesse peksma ja teine üritas mul kotti seljast ära saada. Sain aru, et nüüd on natukene kehvasti. Siis ma maadlesin nendega, karjusin neile eesti keeles igasuguseid sõimusõnu ja kuulsin kaugemalt mingit türgi meest karjumas ja siis see suur türgi mees tuli ja päästis mu ära," jutustas Kukk.

Helena Leif aga rääkis, kuidas ta põrkas kokku kolme naisterahvaga, kes talle öömaja leidmiseks raha andsid ja koerte joogateraapiat tutvustasid.

Allikas: "Ringvaade"Tanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.