Köietrikitaja Jaan Roose: minu eesmärk on sõud teha ({{commentsTotal}})

Madonna taustatantsijana kuulsust kogunud köietrikitaja ehk slackliner Jaan Roose võitis spordiala kõige mainekamal ja olulisimal võistlusel esikoha, mis tegi temast antud ala maailma tipu. Roose avas "Ringvaates" oma kogemuse tagamaid.

Roose rääkis, et sai 8. oktoobril peetud võistluse päeval harjutades vigastada ja ei osanudki seepärast niivõrd head tulemust oodata.

"Sellel liinil on hästi suur pinge sees. Kogu keharaskusega kukkusin peale, aga ei hoidnud ära ja sain kogu jõuga vastu lõuga. Sekund hiljem tundsin, kuidas hambatükid on suus," jutustas Roose ja lisas, et tunneb endiselt, et lõug pole veel päris terve.

Ta lisas, et see intsident võttis temalt tuju võistelda ja osasid trikke uuesti sooritada.

"Aga võistluse ajal on minu eesmärk reeglina esineda, sõud teha, mitte lihtsalt hullu panna. Alustasin rahulikumalt. Riskida ei tohi, eriti alguses," kirjeldas Roose, kuidas võit ikkagi koju tuli.

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.