Mart Helme tegi "Hommik Anuga" saates muusikalise etteaste ({{commentsTotal}})

Mart Helme esines saates "Hommik Anuga" lauluga "Võõra linna tuled".

Helme oli ansambli Fix üks asutajatest, esimene vokalist ja basskitarrist. Aastani 1986 osales ta ansamblites Hallo, Vitamiin ja Hübriid. "Enamik nendest ansamblitest, kes 1960.-1970. tegutsesid, väga vähe salvestasid, väga vähe videopilti või filmilinti on säilinud," tõdes Helme, kellel on vaid mõned fototõestused, et ta kunagi aktiivselt ansamblites esines.

Oma muusikukarjääri tipuks peab Helme Fixi esimese koosseisu kontserte Vanemuises. Praegu haarab Helme aga üsna harva pilli kätte. "Sõrmed on väga kangeks jäänud. Ma ei ole praktiseeriv muusik ja ma ei arva, et ma oleks kunagi olnud nii hea laulja, ehkki ma olen päris hästi toime tulnud. Ma pean tunnistama, et poliitika on mu nii alla neelanud," pole Helme kindel, et kunagi veel mõne ansambli koosseisus lavale astub.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.