Eestlane võitis slackliningu kõige mainekama võistluse ({{commentsTotal}})

Varsti ei ole enam ala, milles eestlased poleks parimad. Madonna taustatantsijana kuulsust kogunud köietrikitaja ehk slackliner Jaan Roose võitis spordiala kõige mainekamal ja olulisimal võistlusel esikoha, mis tegi temast antud ala maailma tipu.

Neljandat korda Itaalias Catanis toimunud Red Bull Airlinesi võstlustele pääseb üksnes tosin maailma parimat. Kogu ettevõtmise suurim väljakutse on trikitamine tavalisest oluliselt kõrgemal, seitsme meetri kõrgusel maapinnast, ilma turvarakmeteta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõrguse vahe mõjutab tohutult. Vaimselt on raske juba. Raskemaks muudab veel see asjaolu, et kui sa kukud, siis teist võimalust pole," selgitas Jaan Roose.

Lõputu trenn ning pühendumine võimaldas Roosel teha puhta soorituse, mis tegigi temast päeva lõpuks slackliningu maailma absoluutse parima. Paremuselt teisele kohale platseerus samuti eesti poiss, Tauri Viljar-Vahesaar, kes sai ühtlasi ka võistluse parima triki auhinna.

Roose edulugu võib võrrelda ajalehepoisist miljonäriks looga. 24-aastane noormees alustas kuue aasta eest slackliningu treeningutega siit samast, Eesti-Vene piiriäärsest külakesest Matsurist, kus ta veel praegugi käib raskeid trikke õppimas ning uuteks väljakutseteks valmistumas.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".