Eestlane võitis slackliningu kõige mainekama võistluse ({{commentsTotal}})

Varsti ei ole enam ala, milles eestlased poleks parimad. Madonna taustatantsijana kuulsust kogunud köietrikitaja ehk slackliner Jaan Roose võitis spordiala kõige mainekamal ja olulisimal võistlusel esikoha, mis tegi temast antud ala maailma tipu.

Neljandat korda Itaalias Catanis toimunud Red Bull Airlinesi võstlustele pääseb üksnes tosin maailma parimat. Kogu ettevõtmise suurim väljakutse on trikitamine tavalisest oluliselt kõrgemal, seitsme meetri kõrgusel maapinnast, ilma turvarakmeteta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõrguse vahe mõjutab tohutult. Vaimselt on raske juba. Raskemaks muudab veel see asjaolu, et kui sa kukud, siis teist võimalust pole," selgitas Jaan Roose.

Lõputu trenn ning pühendumine võimaldas Roosel teha puhta soorituse, mis tegigi temast päeva lõpuks slackliningu maailma absoluutse parima. Paremuselt teisele kohale platseerus samuti eesti poiss, Tauri Viljar-Vahesaar, kes sai ühtlasi ka võistluse parima triki auhinna.

Roose edulugu võib võrrelda ajalehepoisist miljonäriks looga. 24-aastane noormees alustas kuue aasta eest slackliningu treeningutega siit samast, Eesti-Vene piiriäärsest külakesest Matsurist, kus ta veel praegugi käib raskeid trikke õppimas ning uuteks väljakutseteks valmistumas."Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.