Mulgi savikoja looming sünnib tegusate naiste käte vahel ({{commentsTotal}})

Mulgi savikoja keraamik Leili Randjärv töötas varem lasteaiaõpetajana, kui avastas taas vana hobi ja lahkus päevapealt töölt.

"Läksin tööle, kirjutasin avalduse, läksin koju, teatasin kõigile ja järgmine päev läksin töötukassasse ja ütlesin, et plaanin end teile arvele võtta," ütles Randjärv ETV saates "Maahommik".

Juba peagi tegigi Külli Allikvee talle ettepaneku keraamikakoja avamiseks. "Üksi ma olen juba savikodasid teinud, see põnevus oli seljataga. Kahekesi teha savikoda on hoopis põnev," selgitas Allikvee.

Keraamikakoda asub Viljandimaal, Allikvee sünnikohas. "Inimesed käivad siin teed küsimas, õlut tahtmas, sest siin oli vanasti pood, nad on väga pettunud kui õlut ei ole, aga see-eest on savi," naeris Allikvee, kelle sõnul on sellest ka kasu, et savikojas asus vanasti pood.

Savikoda peavad tegusad naised oma lõbuks, kuid elatavad end hästi ära. "Kliente on rohkem kui piisavalt, tööd on rohkem kui piisavalt, rõõmu on rohkem kui piisavalt, kõike on rohkem kui piisavalt. Ma olen väga rahul selle otsusega," ütles Randjärv.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.