Mulgi savikoja looming sünnib tegusate naiste käte vahel ({{commentsTotal}})

Mulgi savikoja keraamik Leili Randjärv töötas varem lasteaiaõpetajana, kui avastas taas vana hobi ja lahkus päevapealt töölt.

"Läksin tööle, kirjutasin avalduse, läksin koju, teatasin kõigile ja järgmine päev läksin töötukassasse ja ütlesin, et plaanin end teile arvele võtta," ütles Randjärv ETV saates "Maahommik".

Juba peagi tegigi Külli Allikvee talle ettepaneku keraamikakoja avamiseks. "Üksi ma olen juba savikodasid teinud, see põnevus oli seljataga. Kahekesi teha savikoda on hoopis põnev," selgitas Allikvee.

Keraamikakoda asub Viljandimaal, Allikvee sünnikohas. "Inimesed käivad siin teed küsimas, õlut tahtmas, sest siin oli vanasti pood, nad on väga pettunud kui õlut ei ole, aga see-eest on savi," naeris Allikvee, kelle sõnul on sellest ka kasu, et savikojas asus vanasti pood.

Savikoda peavad tegusad naised oma lõbuks, kuid elatavad end hästi ära. "Kliente on rohkem kui piisavalt, tööd on rohkem kui piisavalt, rõõmu on rohkem kui piisavalt, kõike on rohkem kui piisavalt. Ma olen väga rahul selle otsusega," ütles Randjärv.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.